شهریار

 (0 نفر)

شهریار

شهریار

شهرستان شهریار

شهرستان شهریار در استان تهران، از آن دسته از شهرستان های خوش آب و هوای تهران می باشد. شهرستان شهریار به دلیل سرسبز بودن و همچنین داشتن باغات میوه متنوع و پهناور، به عنوان ریه استان تهران معرفی شده است. نگین سبز تهران یعنی شهریار درختان سبز و فضای شهری بسیار دل انگیزی را دارد.
بهتر است بدانید که وجود شهرک های صنعتی در شهرستان شهریار، باعث مهاجرت بسیاری از مردم برای کار به این منطقه شده است. اما بیش تر ساکنان شهرستان شهریار در باغات وسیع و زمین های کشاورزی کار می کنند و همچنین به دامداری مشغول هستند. در ادامه سعی داریم شما را با جاذبه های گردشگری این شهرستان بیش تر آشنا کنیم. از جمله خدمات شرکت گردشگری اتراق، رزرو سوئیت در شهریار است.

تخت رستم

تخت رستم یکی از آثار باستانی معروف شهرستان شهریار می باشد. تخت رستم یکی از آتشکده های مهم و ارزشمند منطقه شهریار در دوران حکومت ساسانیان بوده است. این آتشکده قدیمی در دهستان جوقین و در حدود 20 کیلومتری شهرستان شهریار قرا دارد که بازدید از آن می تواند بسیار هیجان انگیز و لذت بخش باشد.

تپه جوقین

تپه جوقین در شهرستان شهریار، می تواند یکی از جاذبه های گردشگری بسیار جذاب برای کسانی باشد که به مکان های قدیمی و ناشناخته علاقه دارند. تپه جوقین که یادگاری از دوران ساسانیان می باشد، یکی از قدیمی ترین و کهن ترین اثر منطقه شهریار محسوب می شود. در این تپه، برج و باروهایی دیده می شود که طبق گفته کارشناسان، معماری آن ها به دوران قبل از اسلام نیز باز می گردد.

قلعه دهشاد

قلعه دهشاد در روستایی به همین نام از توابع شهرستان شهریار قرار دارد. این قلعه که قدمت حدود 200 سال را داراست، یکی از بناهای اوایل دوران قاجار محسوب می شود. این قلعه در ابعادی به متراژ  100در 100 و به صورت مربعی شکل ساخته شده است. اگر به این بنای زیبا سری بزنید، خواهید دید که در چهارگوشه این قلعه، چهار برج دیده بانی نیز قرار دارد.
شهرستان شهریار به دلیل قدمت بسیاری که دارد آثار تاریخ دیگری از جمله تپه باستانی بالکین، امامزاده یحیی (ع)، امامزاده عبدالله (ع)، امامزاده جعفر بن محسن (ع)، قره تپه شهریار، مقبره بابا محمود و امامزاده بی بی سکینه را نیز در خود جای داده است.
شرکت گردشگری اتراق، یکی از شرکت های پیشتاز در ارائه خدمات گردشگری می باشد. از جمله خدمات ما رزرو سوئیت و منزل در شهریار است.

 

 


جاذبه ها

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلا علی بابا استخردار

ویلا دوخوابه استخردار علی بابا

شهریار

تجارب

تجارب و تفریحات حضوری هیجان انگیز

اتاق فرار جیگساو

اتاق فرار یک تفریح دست جمعی میباشد که شما بهمراه دوستان خود وارد فضایی میشوید و در آنجا زندانی میشوید.شما در نقش شخصیت های یک فیلم یا داستان قرار میگیرید و وظیفه شما حل کردن معماها و پیدا کردن راه  فرار میباشد.

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید