طالقان

 (0 نفر)

طالقان

طالقان

شهرستان طالقان

شهرستان طالقان یکی از شهرستان های بسیار زیبای نیمه شمالی کشورمان محسوب می شود. این شهرستان به دلیل طبیعت منحصر به فردی که دارد و همچنین اماکن تاریخی و مذهبی که داراست، هرساله میزبان تعداد بسیاری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی می باشد.
اگر می خواهید به این شهرستان زیبا سفر کنید فصول بهار و تابستان بهترین زمان برای این کار است. چشمه های خروشان، آبشار های زیبا و کوه های سر به فلک کشیده و یخچال های طبیعی هوش از سره هر بیننده ای می برد. در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

کتیبه گردنه عسلک 

اگر به روستای گراب از توابع شهرستان طالقان سری بزنید می توانید یکی از آثار ارزشمند و قدیمی دوره قاجار را ببینید. این میراث گرانبها و ارزشمند که به سنگ نبشته گردنه عسلک شهرت یافته در حدود 3 کیلومتری جنوب غربی گردنه عسلک و در دامنه های ارتفاعات زیبای یخچال و میش چال قرار گرفته است. طبقه گفته باستان شناسان و محققان، با اینکه کلمات سنگ نبشته معلوم است اما مضامین آن قابل درک نیست.

کوه های اطراف طالقان

شاید تا به حال مناطق کوهستانی بسیاری را دیده باشید اما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از کوه های سر به فلک کشیده اطراف طالقان نیز بازدید کنید. کوه هایی با شکوه و زیبا که اگر به آن ها خیره شوید شاید ساعت ها دلتان بخواهد این خیره شدن ها ادامه داشته باشد. قله بسیار رفیع شاه البرز، قله سات، زرینه کوه، کلوان، کهار و لشکرک از جمله ارتفاعات این منطقه می باشد.

ارژنگ قلعه

یکی دیگر از آثار کهن و قدیمی شهرستان طالقان، ارژنگ قلعه می باشد. این اثر قدیمی که مر بوط به دوران پس از اسلام می باشد، در روستایی به نام میناوند قرار دارد. طبق گفته ها این بنا در اواسط قرن ششم به همت امیر کیا محمد بزرگ امید ساخته شده است. به نظر می رسد این قلعه یکی از قلعه های مهم اسماعیلیان بوده است.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان طالقان می توان به امامزاده هارون، سد و دریاچه زیبای طالقان، روستای زیبای میر و آبشار و روستای اورازان را نام برد.

 

 


جاذبه ها

روستای اورازان، آبشاری در دل تاریخ

روستایی با آب و هوای مطبوه و چشم اندازی خاص

طالقان
ارژنگ قلعه طالقان، قلعه ای قدیمی تر از تاریخ

قلعه ای بر فراز زیبایی های طبیعت

طالقان
روستای میر طالقان، روستایی از جنس طبیعت

روستایی بکر در دل البرز

طالقان
دریاچه سد طالقان، دریاچه ای باشکوه در البرز

سدی باشکوه در دل طبیعت البرز

طالقان
کتیبه گردنه عسلک، کتیبه ای قاجاری

کتیبه ای مطعلق به قاجار

طالقان
قلعه کیقباد هرنج، قلعه ای دیدنی در طالقان

قلعه کیقباد هرنج، قلعه ای به قدمت استان طالقان

طالقان
با درود. گردشگری در طالقان به دو صورت خاص مخصوص اعضای یک خانواده و یا گروهای کوچک که دوست دارند غریبه ای بین‌شان نباشد و عام که گروه‌هایی تا ۴۰ نفر شامل می‌شود.

طالقان

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلا آپارتمان یک خوابه ییلاقی ابنوس 1 در طالقان

ویلا آپارتمان واحدی در طبقه آخر عمارتی ویلایی با 2 بالکن در جهات مخالف و 7 پنجره ویو دار در ارتفاع چون  یک خوابه درطبقه آخر واقع شده است، با 70 متر زیر بنا در باغچه ای بزرگ 600 متری است و هر طبقه دارای حیاط جداگانه است

طالقان

مکان دربستی - ویلا

ویلا ۳خوابه ییلاقی طالقان

ویلا آپارتمان 3 خوابه در2، طبقه، ابنوس 3 در طالقان قرار دارد

طالقان

مکان دربستی - ویلا

ویلایی پانیذ .در 500متری دریاچه طالقان

ویلایی پانیذ. 500متریه دریاچه طالقان

طالقان

مکان دربستی - ویلا

ویلا آپارتمان.2خوابه ییلاقی ابنوس2 در طالقان

ویلا آپارتمان دوخوابه درطبقه اول واقع شئده است با،ا80 متر زیر بنا و 270 متر حیاط می باشد

طالقان

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید