شهرضا

 (0 نفر)

شهرضا

شهرضا

شهرستان شهرضا

شهرستان شهرضا در استان اصفهان، به یونان کوچک در ایران یا همان یونانچه معروف شده است، که دلیل نام گذاری آن، پروش دادن علما، بزرگان و دانشمندانی همچون آیت الله مدرس، دکتر ذبیح الله هدایت، پدر تغذیه ایران، الهی قمشه ای و شهید همت اشاره کرد.
شهرستان شهرضا، یکی از شهرستان های باستانی و قدیمی کشورمان محسوب می شود. قدمت این شهرستان به دوران ایران باستان بر می گردد. جالب است بدانید که نام این شهرستان ابتدا قمشه، ترکیبی از دو واژه (قم) و (شه) بود به معنی آب روان بود، که بعد ها در سال 1305 به شهرضا تغییر یافت. در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

امامزاده شاهرضا

یکی از مهم ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری شهرستان شهرضا، امامزاده شاهرضا می باشد. این امامزاده، برادر امام رضا (ع) می باشد. این مجموعه با داشتن فروشگاه های متعدد عرضه کننده سفال، یکی از گردشگاه های اصلی این شهرستان تبدیل شده است. علاوه بر آن این امامزاده جایگاه بالایی بین مردم دارد.

مسجد جامع شهرضا

مسجد جامع قدیمی و زیبای شهرستان شهرضا، یکی از بناهای دیدنی و ارزشمند این شهرستان محسوب می شود. این مسجد که زمان ساختش به دوران سلجوقیان بر می گردد، در ابتدای بازار تاریخی و سرپوشیده شهرستان، قرار دارد.

مسجد نو

یکی دیگر از مساجد مهم و زیبای شهرستان شهرضا، مسجد نو می باشد. این مسجد با وسعت 2000 متر که دو شبستان بزرگ با طاق های آجرچین شده و ضربی را داراست یکی از شگفتی های معماری ایرانیان در زمان گذشته می باشد.

بازار تاریخی شهرضا

بازار تاریخی شهرستان شهرضا، بازاری زیبا با معماری فوق العاده چشم نواز می باشد که سالانه میزبان بسیاری از مهمانان و مسافران می باشد. این بازار که مجاور مسجد جامع این شهر قرار دارد، دارای چند بخش از جمله بازار ماست فروشان، بازار بزازان، بازراچه نخودچی بریزان و بازارچه مسگران تشکیل شده است.
شهرستان شهرضا مکان های جالب و زیبای دیگری مانند کاروانسرای ملک، روستای زیبای اسفرجان، روستای هونجان و دشت لاله های واژگون را دارد که هرکدام می تواند جاذبه ای فوق العاده زیبا باشد که شما را به این شهرستان بکشاند.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

0

مکان مشترک - ویلا

ویلا در شهرضا
اقامتگاه بومگردی با تجهیزات ویژه
شهرضا

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید