سمیرم

 (0 نفر)

سمیرم

سمیرم

شهرستان سمیرم

می خواهم شما را با یکی از شهرستان های بکر و زیبای استان اصفهان آشنا کنم. شهرستان سمیرم از نظر آب و هوایی، منابع آّبی و طبیعت بهترین شهرستان استان محسوب می شود که به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به این شهرستان سر بزنید. 
این شهرستان اصفهان را می توان از قطب های گردشگری استان دانست. سمیرم از نظر قدمت نیز بین شهرستان های اصفهان حرفی برای گفتن دارد و طبق گفته کارشناسان قدمت این شهرستان به 700 سال قبل از میلاد باز می گردد. جالب است بدانید که سابقه شهرنشینی سمیرم به دوران هخامنشیان بر می گردد. در ادامه با جاذبه های گردشگری شهرستان سمیرم بیش تر آشنا خواهیم شد.

روستای خینه

روستای خینه در شهرستان سمیرم، یکی از روستاهای زیبا و ترک زبان شهرستان محسوب می شود. این روستا مکانی برای استراحت کوچندگان ایل قشقایی ساخته شده است. از نقاط طبیعی و جذاب این روستا می توان به چشمه خروشان کلوخ شکنی و همچنین چشمه زیبای کجو اشاره کرد.

روستا و آبشار آب ملخ

روستای آب ملخ یکی از روستا های توابع شهرستان سمیرم می باشد. اگر واقعا به طبیعت بکر و دست نخورده و چشمه های خروشان و جوشان علاقه دارید حتما به این روستای زیبا سری بزنید. روستای آب ملخ پر است از چشمه ها و آبشار های جوشان که هرکدام زیبایی مخصوص خودشان را دارند، یکی از این آبشار ها، آبشار آب ملخ می باشد که می توان به آن لقب عجیب ترین آبشار ایران را نیز داد.

دریاچه سد حنا

دریاچه سد حنا در 30 کیلومتری شهرستان سمیرم قرار دارد. این سد جهت جلوگیری از هدر رفتن آب رودخانه حنا و تامین آب مورد استفاده زمین های کشاورزی اطراف سد می باشد. این سد خود را از نظر اقلیمی نیز بسیار حائز اهمیت نشان داده است و محل زندگی بسیاری از پرندگان و تکثیر اواع جانوران و حشرات می باشد.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان سمیرم می توان به غار یخ، کوه دالان ونک، منطقه شکار ممنوع چشمه ناز ونک، غار دنگزلو، آبشار پی دنی و آبشار خفر اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلای مبله در سمیرم اصفهان

این یک ویلای مبله است

سمیرم

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید