مهاباد

 (0 نفر)

مهاباد

مهاباد

شهرستان مهاباد

به یکی دیگر از شهرستان های کردنشین استان آذربایجان غربی، یعنی مهاباد برویم. شهرستان مهاباد، یکی از سرسبز ترین و دیدنی ترین شهرستان های استان محسوب می شود. این شهرستان غنی از آثار تاریخی فوق العاده و طبیعت بکر و سرسبز می باشد.
طبق کاوش های انجام شده در شهرستان مهاباد، این شهرستان مربوط به سده های هزاره اول قبل از میلاد می باشد که آثار باقی مانده و اشیای کشف شده در این شهرستان می تواند برای کسانی که به تاریخ و تمدن علاقه دارند، شهری رویایی و جذاب باشد. در ادامه سعی داریم شما را با جاذبه های گردشگری شهرستان مهاباد بیش تر آشنا کنیم.

دریاچه سد مهاباد

دریاچه سد مهاباد در شهرستان مهاباد، بین کوه های زیبا و دل انگیزی قرار گرفته است. این سد جزو سد های خاکی ایران می باشد. شما می توانید با رفتن به این مکان زیبا به همراه خانواده، از ماهی گیری در این دریاچه و گذراندن پیک نیکی خاطره انگیز، روزی به یاد ماندنی برای خود و سایرین بسازید.

غار آبی سهولان

یکی از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های شهرستان مهاباد، غار زیبای سهولان می باشد. این غار طبیعی، دومین غار آبی بزرگ کشورمان محسوب می شود. این غار زیبا و بکر، با داشتن حوضچه های آب و مناظر منحصر به فرد طبیعی که دارد یکی از جاذبه هایی می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را به این غار زیبا می کشاند. عمق آب در این حوضچه ها بین 13 تا 55 متر متغیر است. البته در مسیر های خشک این غار، مکان هایی برای استراحت گردشگران وجود دارد.

تالاب کانی برازان

یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهرستان مهاباد، تالاب کانی برازان یکی از بزرگ ترین تالاب های ایران می باشد. این تالاب در سال 86 به عنوان اولین سایت پرنده نگری ایران نام گذاری شد تا ارزشمندی این تالاب بیش از پیش ثابت شود. اگر به پرندگانی مانند فلامینگو، اردک، پلیکان، غاز و ... علاقه دارید و دوست دارید پرندگانی که شاید تا به حال ندیده اید را ببینید، حتما به این تالاب زیبا سر بزنید.
شهرستان مهاباد زیبایی های تمام نشدنی زیادی دارد. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان به گوردخمه سنگی فخریگاه، محوطه تاریخی برده کنته، حمام لج، موزه مردم شناسی حمام میرزا رسول، مقبره بداق سلطان و سرای هیمن اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

تالاب کانی برازان، الماس آذربایجان

تالابی زندگی بخش برای حیوانات

مهاباد
قدمت و زیبایی را در غار آبی سهولان ببینید

دومین غار آبی کشور را تماشا کنید

مهاباد
با گوردخمه سنگی فخریگاه، به قلب تاریخ بروید

سفر به هزاران سال پیش با گوردخمه فخریگاه

مهاباد
مسجد جامع مهاباد، مسجدی با اصالت

مسجدی با شاهکاری معماری ایرانی

مهاباد
در موزه مردم شناسی مهاباد، به گذشته سفر کنید

موزه ای که نشانگر تاریخ جذاب کشورمان است

مهاباد

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلایی تک خوابه در مهاباد

ویلایی تک خوابه در مهاباد قرار دارد

مهاباد

مکان نیمه دربستی - اقامتگاه بوم گردی

منزل جدید

مهاباد

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید