میبد

 (0 نفر)

شهر میبد

سفری به شهر میبد و رزرو سوئیت در میبد

شهرستان میبد شهری است که در شمال استان یزد واقع شده است. این شهر دارای پیشینه ی تاریخی چند هزار ساله است و به خاطر بافت تاریخی این شهر ، بسیاری از نقاط آن به ثبت فهرست آثار تاریخی رسیده است. به گفته ی بسیاری ، میبد یکی از مکان ها و کانون های اولیه ی یکجانشینی در ایران به شمار میرود.
مخوف ترین کویرهای جهان در داخل فلات پهناور و بسته ی ایران واقع شده اند که دشت رسوبی یزد یکی از حوضه های شاخص جغرافیایی آن است. گستردگی این دشت از دامنه های شیر کوه در جنوب شروع شده و با شیب ملایمی تا کویر سیاه در شمال ادامه می یابد. میبد در بخش میانی این دشت واقع شده است.

از مناطق دیدنی میبد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • نارین قلعه
  • سامانه کاروانی میبد
  • سرچشمه و بخشگاه آب قنات
  • برج و بارو و دروازه شارستان
  • کاروانسرا رباط
  • برج کبوتر خانه
  • سلطان رشید

از جمله هنرهای سنتی که در میبد میتوان به وجود آن ها اشاره کرد سفال گری و زیلو بافی را میتوان نام برد. زیلو بافی از هنرها و صنایع دستی مختص منطقه ی میبد است که از نظر طرح و شکل خاص منطقه است. امروزه در این صنعت افراد انگشت شماری مشغول به فعالیت بوده و رفته رفته این هنردر مسیر فراموشی قرار گرفته است.
زیلو در سال 1397 تحت عنوان شهرستان میبد در فهرست میراث جهانی قرار گرفت و میبد شهر زیلو نام گرفت.
این شهر مانند شهرهای مختلف دارای فرهنگ محلی و اصیل خود میباشد ، هر چند که برخی از آن ها جزو فرهنگ مشترک استان به شمار میرود.سبک معماری در این شهر نیز به شیوه ی سنتی و اسلامی است.
در آخر میتوان چنین در مورد این شهر گفت که :
شهر میبد مانند نگینی در خطه ی کویر مرکزی ایران می درخشد و از تاریخی کهن برخوردار است. اگر قصد سفر به این شهر را داشتید، می توانید قبل سفر سری به اپلیکیشن و سایت اتراق بزنید و وضعیت رزرو سوئیت در میبد را بررسی کنید.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

0

مکان دربستی - آپارتمان

منزل ثبت رزرو تست 2021
منزل ثبت
میبد
0

مکان دربستی - سوئیت

سوئیت مبله راه مستقل

جهت گردشگران و مسافرانی که چند روز میخواهند ازیک اقامتگاه آرام با تمام امکانات(تخت،مبل،تلویزیون،یخچال،گاز و...) درمرکز شهر میبد استفاده کنند و ازآثار باستانی میبد و اردکان دیدن نمایند و یانسبت به تجارت کاشی و یا درمان اقدام نمایند دسترسی خانه به کوچه خیابان اصلی شهر خانه دربست در اختیار مسافر بوده تمیز امن پیلوتی زیرزمین است با 6 پله از تراز همکف و با قابلیت پارک ماشین در کوچه راه ازکوچه مجزا به خونه هست منزل در خیابان امام میبد اصلی شهر میباشد الزاما جهت رعایت سلامتی سطوح ضدعفونی میشود و همچنین مواد ضدعفونی نانو به صورت رایگان دراختیار شان گذاشته تا جهت سلامتی همه استفاده نمایند فقط به خانوادگی اجاره داده میشود. 

 

 

 

میبد

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید