قائم شهر

 (0 نفر)

قائم شهر

شهرستان قائم شهر

-شهرستان های استان مازندران هرکدام از دیگری زیباتر و هیجان انگیزتر هستند. اما در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از مهم ترین و زیباترین شهرستان های استان مازندران آشنا کنیم. شهرستان قائم شهر از نظر اقتصادی نیز برای کشورمان اهیمت ویژه ای دارد، این شهرستان با داشتن بزرگ ترین کارخانه نساجی خاورمیانه، گام بزرگی برای اقتصاد کشورمان برداشته است.
جالب است بدانید شهرستان قائم شهر از بهم پیوستن هفت محله تشکیل شده است. این شهر که دارای زمین های حاصل خیز می باشد محصولات مختلفی از جمله گندم، برنج، سیفی جات، لوبیای روغنی و... در آن کشت می شود. در ادامه با جاذبه های دیدنی شهرستان قائم شهر بیش تر آَشنا خواهیم شد.

تپه باستانی گردکوه

شهرستان قائم شهر پر است از معجزات طبیعی که خداوند در این شهرستان قرار داده است. یکی از زیبایی های طبیعت این شهرستان می توان تپه گردکوه را نام برد. این تپه که به ارتفاع 27 متر در منطقه جمنان قرار دارد در جنوب شرقی شهرستان قائم شهر می باشد. جالب است بدانید در کنار این تپه بسیار سرسبز و زیبا، گورستانی کشف شده است که احتمال می دهند مربوط به 3 هزار سال قبل باشد. این تپه به ثبت ملی نیز رسیده است.

منطقه حفاظت شده خیبوس

منطقه حفاظت شده خیبوس در شهرستان قائم شهر را می توان جزو مهم ترین جاذبه های این شهرستان دانست. این منطقه که در حد فاصل جنگل های جنوبی نزدیک قادیکلای و مناطق باغ کوه برنجستانک شیرگاه واقع شده است، یکی از مناطق مهم و چهارگانه حفاظت محیط زیست کشورمان محسوب می شود.

چشمه آب معدنی هزارون

چشمه آب معدنی هزارون در شهرستان قائم شهر، جاذبه ای بکر و زیبا در این شهرستان است. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به این منطقه از قائم شهر سفر کردید حتما از این چشمه دیدن کنید. این چشمه که در روستای واسکس قائم شهر قرار دارد، در مجاورت امامزاده زکریا قرار دارد. این چشمه در هر ثانیه یک و نیم لیتر آّب از خود ساتع می کند.
از دیگر جاذبه های این شهرستان می توان به پارک جنگلی تلار، امامزاده یوسف رضا، آب بندان ساروکلا، سد زمزم و جنگل کوتنا اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

0
آب بندان ساروکلا، منطقه ای آرام و زیبا
آب بندنی زیبا در روستایی سرسبز
قائم شهر
0
پارک جنگلی تلار، پارکی در دل زیبایی
پارک تلار، سرسبزی مثال زدنی طبیعت
قائم شهر
0
جنگل های خیبوس، منطقه ای حفاظت شده و بکر
شگفتی قلم خداوند در جنگل خیبوس
قائم شهر
0
دریاچه گل پل در سرزمین سبز
دریاچه گل پل، نگینی بر دستان مازندران
قائم شهر

منزل ها

0

مکان دربستی - ویلا

خانه باغ امیری با ویو جنگل در مازندران
یه خونه باغ با دید بسیار عالی به جنگل و کوهستان 
قائم شهر

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید