ساری

 (0 نفر)

شهر ساری

شهرستان ساری

شهرستان ساری یکی از زیباترین و معروف ترین شهرستان استان مازندران می باشد. این شهرستان خوش آب و هوا، وسیع ترین و پرجمعیت ترین شهرستان مازندران نیز هست. آب و هوای معتدل خزری این شهرستان و همچنین جاذبه های بکر و بی نظیر ساری، باعث شده سالانه مسافران و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این خطه از شمال بیایند و از زیبایی های منحصر به فرد ساری استفاده کنند.
باید گفت که شهرستان ساری را می توان یکی از مراکز تجارت و صنعت کشورمان نیز دانست که همین امر باعث شده که مهاجران بسیاری به این شهرستان بیایند و مشغول کار شوند. اما اگر قصد سفر به ساری را دارید، باید بدانید که مکان بسیار مناسبی را برای گردش انتخاب کرده اید. در ادامه با زیبایی های این شهرستان بیش تر آَشنا خواهیم شد.

میدان ساعت

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی شهرستان ساری، برج ساعت این شهر است. این میدان بزرگ، برجی با یک ساعت دارد که که در مرکز شهر ساری قرار دارد. اگر به این شهر سفر کنید حتما از کنار این میدان گذر خواهید کرد. جالب است بدانید که این ساعت زنگ ناقوسی بزرگ دارد که در هر تغییر ساعت به صدا در می آید، اما به دلیل این که نیمه شب ها این ساعت 12 بار با صدای بلند زنگ می خورد در سال 1380 صدای آن را قطع کردند.

عمارت فاضلی

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهرستان ساری، عمارت فاضلی هاست. این عمارت با ابهت و زیبا، دارای دو ساختمان مسکونی می باشد که مربوط به زمان قاجار و پهلوی است. طبق تحقیقاتی که انجام شده این عمارت متعلق به یک معلم بوده است اما هم اکنون کاربرد خاصی ندارد و بازدید برای عموم آزاد است.

سد شهید رجایی

سد شهید رجایی در شهرستان ساری یکی از بهترین مکان هایی است که شما می توانید در آن چند ساعتی با خانواده خوش بگذرانید. این سد که یکی از جاذبه های بسیار زیبا در ساری محسوب می شود، سالانه گردشگران بسیاری را میزبانی می کند. پس اگر می خواهید وقتتان را در مکانی سرسبز و فوق العاده همراه با آب و هوایی مطبوع بگذرانید، حتما به این سد زیبا سر بزنید.
از دیگر جاذبه های شهرستان ساری می توان به خانه کلبادی، پارک شهید زارع، پناهگاه حیات وحش میانکاله، پناهگاه حیات وحش دشت ناز، خانه رمدانی، باداب سورت و مسجد جامع شاه عباسی اشاره کرد. 

 

 

 


جاذبه ها

پناهگاه حیات وحش میانکاله، بهشت پرندگان

میانکاه، بهشت پرندگان مهاجر

ساری
چشمه باداب سورت، چشمه ای هفت رنگ در ساری

چشمه های رنگارنگ در دل کوهستان

ساری
عمارت فاضلی ساری، عمارتی ثبت شده در تاریخ

معماری بی نظیر قاجار در عمارت فضلی

ساری
اندر جذابیت های دریاچه چورت ساری

بهشتی در میان جنگل های انبوه ساری

ساری

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلای تک خوابه در ساری مازندران

ویلای تک خوابه 75 متری در ساری مازندران قرار دارد

ساری

مکان دربستی - ویلا

ویلا باغ استخردار دوخوابه در ساری مازندران

ویلا باغ استخردار دوخوابه در ساری مازندران قرار دارد

ساری

تجارب

تجارب و تفریحات حضوری

پروازی هیجانی با امید رضی

پروازی هیجانی با پاراگلایدر بر فراز آسمان

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید