رشت

 (0 نفر)

شهر رشت

شهر رشت

شهرستان رشت

در این مقاله قصد داریم درباره شهرستانی از استان گیلان حرف بزنیم که پر است از شگفتی های بی نظیر و جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده که هر مسافر و توریستی آرزو دارد که حتی یک بار هم شده از این شهر شگفت انگیز و رویایی بازدید کند. شهرستان رشت بزرگ ترین شهر شمال کشورمان، و شاید قطب گردشگری استان گیلان می باشد.
شهرستان رشت به دلیل قرار داشتن در همسایگی دریای خزر، آب و هوایی متعادل و بسیار مطبوع دارد که به دلیل موقعیت جغرافیایی و آّب و هوایی که دارد، طبیعتی بسیار سبز و وسیعی را دارا می باشد. جالب است بدانید که رشت را می توان بزرگ ترین مرکز تجمع گیلکی ها در جهان معرفی کرد، از این جهت است که می توانیم رنگ و بو و همچنین فرهنگ بسیار غنی این دسته از مردمان خون گرم را در این شهرستان زیبا مشاهده کنیم. در ادامه با زیبایی های تمام نشدنی این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

بازار رشت

جدای از طبیعت سرسبز و فوق العاده شهرستان رشت، امکان ندارد که شما به این نقطه از استان گیلان سفر کنید و از بازار رشت دیدن نکنید. این بازار که به صورت رو باز ساخته شده است، انواع و اقسام مواد غذایی و غیر غذایی در آن به فروش می رسد. اهالی شهر هایی که در نزدیکی شهر رشت قرار دارند به این بازار آمده و محصولات خود را در آن جا به فروش می گذارند.

آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی

آرامگاه یکی از معروف ترین و محبوب ترین شخصیت تاریخی ایران و خطه زیبای گیلان، یعنی میرزا کوچک خان جنگلی در شهرستان رشت قرار دارد. علت شهرت این مرد بزرگ این بود که تا آخرین نفس برای آرمان هایش جنگید. محل دفن این شخصیت بزرگ در محله داراب رشت قرار دارد.

پارک جنگلی سراوان

اگر می خواهید از یکی از مناطق بسیار زیبا و بکر شهرستان رشت بازدید کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به پارک جنگلی رشت سر بزنید. این پارک در 17 کیلومتری رشت قرار دارد و در هر فصلی که به این پارک بروید برای شما زیبایی های شگفت انگیزی را رو می کند. این پارک نماد زیبایی از چهار فصل کشورمان است.
رشت جاذبه های فوق العاده دیگری همچون خانه قدیری، پارک ملت رشت و میدان شهرداری را نیز دارد. البته این مکان ها تنها گوشه ای از زیبایی های بی پایان شهرستان رشت بود. کافیست خودتان به این شهرستان بی نظیر سر بزنید تا همه جاذبه های گردشگری را از نزدیک ببینید و لذت ببرید. 

 

 


جاذبه ها

خریدی متفاوت در بازار بزرگ رشت

تجربه خرید در بزرگ ترین بازار رشت

رشت
باغ محتشم، آمیزه ای از زیبایی و هنر

باغ محتشم، از طبیعت تا دل تاریخ

رشت
سفری به قلب زیبایی های طبیعت

نقاشی بی نظیر خداوند در پارک سراوان

رشت
دریاچه سقالکسار، دریاچه ای رو به بهشت

دریاچه سقالکسار با مناظر بکر و جذاب

رشت

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلای دلنشین در رشت

ویلای دلنشین دوخوابه در رشت

رشت

مکان دربستی - ویلا

ویلای دلگشا در رشت

ویلای دلگشا دوخوابه در رشت

رشت

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی اتاق حاج حاجی(پرستو) در رشت گیلان

اقامتگاه بوم گردی اتاق حاج حاجی(پرستو) در رشت گیلان قرار دارد

رشت

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی اتاق خوبوسه(پرنده ای شبه گنجشک) در رشت گیلان

اقامتگاه بوم گردی اتاق خوبوسه(پرنده ای شبه گنجشک) در رشت گیلان قرار دارد

رشت

مکان دربستی - ویلا

ویلای استخردارفروزان رشت

ویلای استخردارفروزان

رشت

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید