گالیکش

 (0 نفر)

گالیکش

گالیکش

شهرستان گالیکش

شهرستان گالیکش دیگر شهرستان زیبای استان گلستان می باشد. این شهرستان که یکی از شهرستان های نسبتا کهن گلستان محسوب می شود، آب و هوایی بسیار مطلوب و دل انگیز دارد. این  شهرستان به دلیل ناهمواری هایی که دارد، از نظر آب و هوایی به دو قسمت معتدل کوهستانی و معتدل نیمه مرطوب تقسیم می شود.
شهرستان گالیکش که در ابتدا جزو یکی از بخش های شهرستان مینودشت بود، در سال 1389 خود بصورت مستقل به شهرستان تبدیل شد. گالیکش محل تلاقی سه استان خراسان شمالی، سمنان و گلستان می باشد و به عنوان گلوگاه استان در منتهی الیه شرق استان به شمار می رود. در ادامه با زیبایی های شهرستان گالیکش بیش تر آشنا خواهیم شد.

تالاب سولوکلی

 تالاب سولوکلی در شهرستان گالیکش یکی از تالاب های منحصر به فرد در نوع خود می باشد. این تالاب، که تالابی موقتی می باشد گونه های گیاهی نایابی را در خود پرورش می دهد که در هیچ جای ایران وجود ندارد. این تالاب تضمین کننده زیستگاه 76 گونه از گیاهان نیز می باشد. جالب است بدانید گونه ای جدید از میگو های آب شیرین نیز در تالاب سولوکلی زندگی می کنند.

غار سید رشید

غار سید رشید در روستای سر حمام در شهرستان گالیکش، یکی از غار های معروف این شهرستان محسوب می شود. اطراف این غار پوشش گیاهی بسیاری وجود دارد که همین مسئله بر جذابیت ورودی این غار می افزاید. تعداد سنگ های بزرگی که از سقف غار آویزان شده اند نیز بر زیبایی غار تاکید می کند. اهالی این روستا از این غار به عنوان آغل گوسفندان و بز ها استفاده می کنند.

دشت شقایق

دشت شقایق های وحشی پادلدل در شهرستان گالیکش، یکی از جاذبه های چشم نواز خطه شمال کشور محسوب می شود. این دشت که در منطقه جنوبی این روستا قرار دارد، با ایجاد زیرساخت های مناسب، می توان به یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان گالیکش تبدیل شود که سالانه از مسافران زیادی میزبانی کند.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان گالیکش می توان به چشمه لال، منطقه ییلاقی پاکندس، روستای پاکدل و آبشار آق سو اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق مریم در گالیکش گلستان

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق مریم در گالیکش گلستان قرار دارد

گالیکش
0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق نرگس در گالیکش گلستان

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق نرگس در گالیکش گلستان قرار دارد

گالیکش
0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق شقایق در گالیکش گلستان

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق شقایق در گالیکش گلستان قرار دارد

گالیکش
0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق زنبق در گالیکش گلستان

اقامتگاه بوم گردی سنتی اتاق زنبق در گالیکش گلستان قرار دارد

گالیکش
0

مکان دربستی - ویلا

شایلین ویلا گالیکش
واقع در جنگلهای هیرکانی و منطقه حفاظت شده گلستان
گالیکش
0

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

منزل جدید
گالیکش

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید