بجنورد

 (0 نفر)

بجنورد

بجنورد

شهرستان بجنورد

شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی بوده و در شمال شرق ایران در کوه پایه های کوه آلاداغ واقع شده است. هم چنین باید گفت که این شهر از بزرگترین شهرهای استان خراسان محسوب میشود.
آب و هوای این شهرستان غالبا معتدل کوهستانی است و دارای زمستان های سرد و تابستان های نسبتا ملایم است و بیشتر قسمت های این شهرستان را مناطق کوهستانی و فلات های مرتفع فرا گرفته است.
در بجنورد اقوام مختلفی از رومیان فارسی که در محل به نام تات نامیده می‌شوند، ترک‌ها، کرمانجها، ترکمن‌ها و فارس‌های بومی (تات‌ها) مردمان بومی بجنورد و خراسان شمالی هستند و امروزه گویش و لهجه ی تاتی این مردمان در حال فراموشی است و بیشتر در حال صحبت کردن به زبان فارسی معیار هستند.
با توجه به منابع یافته شده ی تاریخی مشخص شده است که سکونت در این شهرستان از زمان های پیش از اسلام وجود داشته و به دلیل داشتن منابع طبیعی بسیار زیاد حائز اهمیت بوده است.
صنایع دستی آن جا نیز روایتگر باورهای اقوام ساکن در خراسان شمالی است که در گلیم، چاروق، البسه محلی، نمد مالی، نساجی سنتی و ... تبلور یافته و در حقیقت هویت تاریخی و فرهنگی مردمان شهر را بیان می کند.

از مناطق تفریحی، گردشگری و تاریخی شهرستان بجنورد :

منطقه نمونه ملی بابا امان بجنورد
آبشـار حمید
دره چنـاران
دره مهنـان
دره بـازخانه
روستای اسفیدان
روستای استاد
روستای دشت
پارک ملی و منطقه حفاظت شده سالوک
پارک ملی و منطقه حفاظت شده ساریگل
آیینه خانه مفخم
گردشگاه بش‌ قارداش
گردشگاه بابا امان
کوشک باغ علی آباد
حسینیه جاجرمی
خانۀ بانک ملی

و در پایان باید گفت که شما میتوانید با اتراق از هر کجای ایران اقامت خود را در شهرهای زیبای این دیار بزرگ رزرو کرده و سفر خوشی را برای خود و خانواده رقم بزنید.

 

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

تجارب و تفریحات حضوری

پرواز با پاراگلایدر در مهنان بجنورد

پاراگلایدینگ یا چتربال سواری یک ورزش تفریحی و رقابتی است.پرواز همراه با فیلم برداری برای شما میباشد.

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید