تالاب گندمان، تالابی در میانه های دشت بروجن

 (0 نفر)
بروجن
تالاب گندمان بروجن

تالاب گندمان، تالابی حیاتی و چشم نواز

ویراستار :


سفری به تالاب گندمان، تالابی بین المللی در بروجن

استان های کشور با تاریخ و جذابیت های طبیعی که دارند باعث شده اند تا سرتاسر سال، کشورمان به عنوان قطب گردشگری منطقه شناخته شده و مردم بسیاری از تمامی نقاط دنیا به ایران سفر می کنند. در این مقاله می خواهیم به یکی از استان های بسیار زیبای کشور یعنی استان چهارمحال و بختیاری سفر کنیم. در بروجن که یکی از شهرستان های این استان می باشد پر است از جاذبه های گردشگری و دیدنی که یکی از آن ها، تالاب گندمان می باشد. تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید تا درباره این تالاب بیشتر بدانید.

تالابی بین المللی و زیبا

همانطور که گفتیم تالاب گندمان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بروجن در استان چهارمحال و بختیاری می باشد. تالاب گندمان یکی از 10 تالاب برتر پرنده نگری در ایران است و همچنین در دفتر بین ‌المللی تحقیقات پرندگان آبزی لندن و همچنین در فهرست کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است که این نکات اهمیت این تالاب را بیش از پیش نمایان می سازد.

تالابی در دام خشکسالی

تالاب گندمان جزو مهم ترین تالاب های کشور می باشد که مسئولین باید بسیار بیشتر به آن توجه کنند. این تالاب در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری در جوار شهر گندمان قرار دارد. تالاب گندمان طی یک دهه گذشته با مشکلات بسیار زیادی روبرو شد که مهمترین آن خشکسالی و کاهش منابع آب ورودی به تالاب بود. این تالاب مهمترین زیستگاه‌ جانوری کشور برای اسکان دائم پرندگان بومی و تخم گذاری پرندگان مهاجر است.

پیشنهادی ویژه برای شما

با وجود مناظر بکر و بی نظیر در اطراف تالاب گندمان، بی شک این منطقه می تواند یکی از کاندیدا ها مهم برای سفر باشد. برای دیدن این مناظر طبیعی و بکر، می توانید به سامانه گردشگری اتراق مراجعه کرده و با رزرو منزل در بروجن، سفری هیجان انگیز و خارق العاده را تجربه کنید.

"سفرتان بخیر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تالابی بین المللی با آب وهوایی بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


منطقه ای محافظت شده

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید