کلیسای قاراپت مقدس، کلیسای زیبای آبادانکلیسای قاراپت مقدس، یادگاری از دوران پهلوی

کشورمان ایران میزبان افرادی از تمامی ادیان می باشد و طبیعی است که آثاری بسیار زیادی که متعلق به این ادیان است در سرتاسر کشورمان وجود داشته باشد. یکی از این آثار ها، کلیساهایی است که متعلق به ارامنه است. بی شک کلیساها از جمله بناهای بسیار جذاب و دیدنی در کشور محسوب می شود که مردم زیادی خواستار بازدید از این بناها هستند. یکی از این کلیساها، کلیسای قاراپت مقدس در شهر زیبای آبادان می باشد که پیشنهاد می کنیم که حتما از این کلیسای زیبا دیدن کنید. با اتراق همراه باشید تا با این کلیسای مقدس بیشتر آشنا شویم.

کلیسایی متعلق به دوران پهلوی

کلیسای قاراپت مقدس در شهر زیبای آبادان و استان خوزستان یکی از کلیساهای مهم ارامنه می باشد. کلیسای ارامنه آبادان بنایی مربوط به دوره پهلوی است و در آبادان، ابتدای خیابان زند، جنب مسجد بهبهانی‌ ها واقع شده‌ است. این اثر در ۹ اردبیهشت ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۸۳۵۲ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این کلیسا در سال 1958 میلادی در آبادان بنا گردید که بی شک بازدید از چنین کلیسای قدیمی می تواند بسیار جذاب باشد.

بازسازی کلیسا در سال های اخیر

در رابطه با کلیسای قاراپت مقدس باید بگوییم که متعلق به ارمنی تبار ها و یا ایرانی های ارمنی می باشد که حدود 80 تا 120 هزار نفر از مردم کشورمان را شامل می شوند. کلیسای قاراپت مقدس به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و در آستانه فرا رسیدن سال 2019 میلادی و میلاد عیسی مسیح (ع) کلیسای ارامنه "قاراپت مقدس" آبادان با حضور قدرت الله طمیمیان سرپرست معاونت فرهنگی، سید محمد سیدی سرپرست مدیریت توسعه گردشگری اروند، مسئولین محلی و جمع کثیری از دوست داران میراث فرهنگی و گردشگری منطقه بازگشایی شد.

کلیسایی با یادگاران مرگ

کلیسای قاراپت مقدس در شهر آبادان در داخل حیاط مدرسه ادب قرار دارد. در داخل حیاط مدرسه نیز یادمان کشتار صد سال پیش ارامنه توسط عثمانی ها را می توانید ببینید. اما اگر دلتان یک مسافرت راحت و بی دردسر می خواهد ما به شما پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در آبادان، سفری راحت را تجربه کنید.

"سفری همراه با سلامتی را برایتان آرزو می کنیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


ساختمانی مربوط به ارامنه

شرایط و محدودیت ها


مکانی برای عبادت ارامنه

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده