سینما نفت آبادان، شیری برای حفاظت شهردر ساختمان سینما نفت آبادان، فرهنگ شهر را ببینید

مطمئنا یکی از واجبات سفر به شهری دیگر، کسب اطلاعات کافی در رابطه با مقصد مورد نظر ماست. بیایید به شهری زیبا و تاریخی در جنوب غربی کشور برویم، جایی که مردمان خونگرم منطقه با محبتی مثال زدنی آماده میزبانی از شما هستند. اگر موافق باشید به شهر زیبای آبادان در استان خوزستان برویم. آبادان جاذبه های متنوعی را برای گردشگران آماده کرده است که یکی از مهم ترین این جاذبه ها، سینما نفت آبادان است. این سینما نماد فرهنگ و اصالت شهر زیبای آبادان است. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این ساختمان بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

سینمایی با خاطرات خوش

سینما نفت آبادان که یکی از معروف ترین ساختمان های این شهر نیز محسوب می شود، دارای تاریخچه ای غنی و پر بار است. سینما نفت آبادان از جمله بناهای تاریخی، فرهنگی آبادان است. این مکان خاطرات زیادی در اذهان مردم آبادان بجا گذاشته است. اگر به شهر زیبا و رویایی سفر کردید یادتان باشد که از این جاذبه زیبا نیز بازدید کنید و از اصالت و فرهنگ شهر آبادان لذت ببرید.

ساختمانی با معماری بی همتا

اما اگر بخواهیم در رابطه با معماری بی نظیر سینما نفت آبادان که مانند شیری در کنار اروند رود جای خوش کرده است بگوییم، به لحاظ سبک معماری و شهرت، در ایران بی‌ همتاست و به عنوان یکی از نمادهای آبادان شناخته می شود. این بنای تاریخی و فرهنگی که در نزدیکی محله بوارده جنوبی قرار دارد، با آجر نسوز قرمز رنگ، موسوم به آجر لندنی ساخته شده که زیبایی های بی نظیری را در طی سالیان با خود به همراه داشته است. این ساختمان در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۷۰۴۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

سینمایی که زمانی جذاب ترین فیلم ها را اکران می کرد

سینما نفت آبادان که یکی از سینما های مهم در زمان گذشته بود، فیلم های درجه اول خارجی اکران می شد. اگر قصد سفر به شهر زیبای آبادان در استان خوزستان را دارید، قبل از آغاز سفرتان بهتر است تا مکان اسکانتان را در شهر مقصد مشخص کنید. به همین دلیل شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در آبادان، به راحتی و خیالی آسوده سفرتان را آغاز کنید.

"سفری همراه با آرامش را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری خاص ساختمان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده