پل کابلی آبادان، شگفتی در معماریپل کابلی آبادان، اولین پل کابلی واقع در خشکی

دلتان برای یک سفر هیجان انگیز تنگ شده است؟ نظرتان چیست که به سراغ شهری بی نظیر در جنوب غربی کشور برویم؟ استان خوزستان از جمله استان های بسیار جذاب در جنوب کشور می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. آبادان یکی از شهر های فوق العاده زیبای این استان است که جاذبه های گردشگری بسیار تماشایی در خود جای داده است. در ادامه با اتراق همراه باشید تا در رابطه با پل کابلی آبادان، یکی از جاذبه های شگفت انگیز این شهر بیشتر صحبت کنیم.

پلی استثنایی در دنیا

همانطور که گفتیم جاذبه های گردشگری شهر آبادان بسیار متنوع می باشد. یکی از زیباترین جاذبه های این شهر، پل کابلی آبادان است. پل کابلی امام رضا آبادان نخستین پل کابلی واقع در خشکی در جهان بوده و در یکی از ورودی‌ های اصلی و زیبای شهر قرار گرفته است. در کنار این پل می‌توانید یکی از پل‌های اصلی رودخانه بهمنشیر را نیز تماشا کنید. پل کابلی آبادان دارای ۲۲۵ متر طول، ۲۶ متر ارتفاع و ۱۷ متر عرض است. بی شک عبور از فراز این پل حسی بی نظیر به شما خواهد داد.

تاریخچه جالب پل

اما پل کابلی آبادان تاریخچه ای طولانی و جالب را پشت سر گذاشته است. سال 89 در مطالعاتی در رابطه با ترافیک شهر آبادان، هفت نقطه در آبادان به عنوان نقاط بحران در ترافیک مشخص شد که میدان ابوالحسن یکی از مهم ترین نقاط پر ترافیک شهر بود. حدود 60 درصد ترافیک شهری مربوط به این قسمت بود. طبق بررسی ها روزانه حدود 180960 خودرو سنگین و سبک از این محور عبور می کردند. به همین دلایل تصمیم بر این شد که پلی کابلی در این منطقه احداث شود که علاوه بر حل شدن مشکل منطقه، زیبایی شهر نیز چند برابر شود.

پلی منحصر به فرد در ایران

این پل جزو پل های کم نظیر در ایران محسوب می شود. پل کابلی آبادان پس از پل های تهران و تبریز، سومین پل کابلی تقاطع غیر هم‌ سطح در سطح کشور و اولین آن در جنوب غرب کشور به شمار می‌رود که در خشکی به اجرا درآمده و برای ساخت آن بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. اگر قصد دارید برای بازدید از این پل به شهر زیبای آبادان بروید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در آبادان، به راحتی از این پل و جاذبه های دیگر آبادان دیدن کنید.

"سفر خوشی را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمیپیشنهادات


0

مزایا


پلی منحصر به فرد از نظر معماری

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده