اروند رود، نگین شهر آباداناروند رود، حیات بخش جنوب کشور

همه ما می دانیم که جنوب کشور جاذبه های فوق العاده زیبا و هیجان انگیزی را در خود قرار داده است. بسیاری از مردم کشور روزهای تعطیل سال را به جنوب کشور سفر می کنند و ترجیح می دهند تعطیلات خود را در استان های جنوبی بگذرانند. اما یکی از شهر های بسیار زیبای جنوب کشور، استان خوزستان است. اما یکی از شهرستان های بی نظیر این استان، آبادان می باشد که بی شک تعریف های بسیاری را در رابطه با این شهر شنیده اید. اما در این مقاله می خواهیم با اروند رو در شهر زیبای آبادان آشنا شویم، پس در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه بی نظیر آشنا شوید.

اروند رود در کدام قسمت ایران قرار دارد؟

اروند رود یکی از رودهای بسیار مهم و حیاتی در کشورمان محسوب می شود. اما این رودخانه پهناور در جنوب غربی و در مرز ایران و عراق قرار گرفته است. این رودخانه پهناور از رودهای دجله، فرات و کارون تشکیل شده است. اروند رود که با نام شط العرب نیز آن را می‌ شناسند عرضی بین 500 تا 1000 متر دارد و عمق آن بین 9 تا 15 متر متغیر است که عمق آن در عمیق‌ ترین قسمت به 25 متر می‌رسد.

نام اروند رود از کجا آمده است؟

اما اگر بخواهیم بگوییم نام این رودخانه از کجا آمده است، باید بگوییم که نام اروند که معنای بزرگ می‌دهد در اواخر دوران پهلوی به این رود عظیم اطلاق شد و جالب است بدانید اروند رود در دوران ساسانی پس از اینکه سد ها تخریب شد، رود دجله و فرات باهم یکی شدند و این رودخانه را ساختند. اگر می‌خواهید به شهری با مردمانی خونگرم و صمیمی سفر کنید و با آداب و رسوم آنان آشنا شوید، بی شک آبادان یکی از مقاصد رویایی شما خواهد بود.

رودخانه ای با چشم انداز بی نظیر

اگر تصمیم گرفته اید به شهر زیبای آبادان و این رودخانه جذاب بروید، باید به شما تبریک بگوییم، زیرا این رودخانه ی زیبا چشم انداز های بی نظیری را دارد که شما می توانید تعطیلات خود را در کنار این رودخانه سپری کنید. اگر می خواهید به این رودخانه بروید، قبل از شروع سفرتان می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در آبادان، به راحتی و خیالی آسوده سفرتان را آغاز کنید.

"سفری همراه با لبی خندان را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز زیبای رود

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده