تالاب قره قشلاق بناب، جلوه گر طبیعت آذربایجان

 (0 نفر)
بناب جدید
تالاب قره قشلاق بناب

تالابی که بهشت پرندگان است

ویراستار :


در تالاب قره قشلاق، در آغوش طبیعت غرق شوید

برای سفر کردن، مهم ترین نکته ای که در مقابل ما وجود دارد، اطلاعاتی در رابطه با مقصد مورد نظرمان است. بهتر است قبل از شروع هر سفری، درباره مقصد مورد نظرمان اطلاعات کافی را کسب کنیم و در رابطه با محل های گردشگری استان مقصد شناخت کافی داشته باشیم. اما در این مقاله قصد داریم تا با یکی از جاذبه های منحصر به فرد در استان آذربایجان شرقی یعنی تالاب قره قشلاق آشنا شویم. در ادامه با اتراق همراه شوید تا این تالاب طبیعی و بی نظیر را بیشتر بشناسید.

تالابی در استان زیبایی ها

اگر قصد سفر به استان زیبای آذربایجان شرقی را دارید باید به شما تبریک بگوییم، زیرا با استانی بی نظیر با آب و هوایی منحصر به فرد طرف هستید. اما همانطور که گفتیم تالاب قره قشلاق یکی از جاذبه های بسیار معروف این استان محسوب می شود. اما اگر بخواهیم در رابطه با تالاب بگوییم، عمده آب تالاب توسط رودخانه های زرینه رود و مردق چای تامین می شود که با توجه به وقوع بارش های مناسب به خصوص در ۲ سال اخیر و آورد مناسب این رودخانه ها آبگیری مناسبی داشته است.

تالاب قره قشلاق، اکوسیستمی بی نظیر

اما تالاب قره قشلاق را می توان یک اکوسیستم بی نظیر در شهرستان زیبا بناب دانست. تالاب قره قشلاق بناب یک اکوسیستم ویژه و منحصر به فرد با چشم اندازهای طبیعی و زیبا، آبگیرها و ماند آب های شاخص، یکی از زیستگاه های بسیار مناسب برای گونه های مختلف پرندگان است و این منطقه در حال حاضر از طریق پاسگاه های محیط بانی و برجک دیده بانی تازه تاسیس تحت حفاظت قرار می گیرد. بی شک بازدید از چنین چشم انداز بی نظیری می تواند یکی از بهترین تجربه های عمرتان باشد.

بزرگ ترین تالاب آبی خاکی کشور در بناب

اما هیجان بازدید از تالاب قره قشلاق بناب زمانی بالا می رود که بفهمید این تالاب بزرگ ترین تالاب آبی خاکی ایران محسوب می شود. اما اگر هنوز حرکت نکرده اید به سوی این استان زیبا، ما برای شما پیشنهادی ویژه داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بناب، با خیالی راحت و آسوده به ماجراجویی خود در این شهر زیبا بپردازید.

"سفری پر از هیجان را برایتان آرزو می کنیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اکوسیستمی مهم

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید