در موزه مردم شناسی مهاباد، به گذشته سفر کنید

 (0 نفر)
مهاباد
موزه مردم شناسی مهاباد

موزه ای که نشانگر تاریخ جذاب کشورمان است

ویراستار :


موزه مردم شناسی مهاباد، موزه ای به قدمت تاریخ

استان آذربایجان غربی در شمال غربی کشور، یکی از استان های بسیار زیبا و تاریخی می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را از سرتاسر ایران و جهان میزبانی می کند. اما سوال اینجاست که تا چه اندازه با این استان و شهر زیبای مهاباد در آذربایجان غربی آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم شما را با موزه مردم شناسی مهاباد آشنا کنیم. بدون شک بازدید از یکی از معروف ترین موزه های آذربایجان، می تواند تجربه ای منحصر به فرد برای شما باشد. در ادامه با اتراق همراه شوید تا این جاذبه تاریخی را بیشتر بشناسید.

موزه ای برای سفر به گذشته

موزه مردم شناسی مهاباد، پربازدیدترین موزه استان محسوب می شود. حمام میرزا رسول یکی از اماکن تاریخی مهاباد و از جمله بناهای اواخر دوره صفویه و اوایل دوره قاجاریه است که به دلیل شیوه خاص معماری، تزیین داخلی و خارجی و آجرنماهای زیبای آن از اهمیت تاریخی زیادی در منطقه برخوردار بوده و به عنوان موزه مردم شناسی مهاباد از آن یاد می کنند و مورد استقبال گردشگران قرار گرفته‌ است. موزه مهاباد به عنوان پرطرفدارترین موزه باستان‌ شناسی در استان معرفی شده است.

موزه مردم شناسی، موزه ای برای نسل جدید

موزه مردم شناسی مهاباد از جمله موزه های بسیار تاثیر گذار در استان می باشد. این حمام تاریخی که در بین بازار و مسجد جامع شهر واقع شده، در دروان صفویه و قاجاریه بنا شده است. در گذشته ارتباط حمام با بافت پیرامون از طریق راهی بود که در کنار کاروانسرای قرار داشت؛ که بعدها ورودی که بر روی خیابان سید نظام  باز می شود، ساخته شد. اگر گذرتان به شهر زیبای مهاباد افتاد، حتما از این موزه بی نظیر دیدن کنید.

موزه ای در وسط شهر

موزه مردم شناسی مهاباد در خیابان سید نظام قرار دارد که در زمان صفویه مرکز شهر بوده و هم اکنون نیز جزء بافت قدیمی شهر محسوب می شود. اما اگر دوست دارید شهر زیبای مهاباد و جاذبه های درون شهری این شهر را ببینید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در مهاباد، سفری بسیار مقرون به صرفه را در این شهر تجربه کنید.

"سفر خوشی را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


نشانگر تاریخ غنی کشور

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید