بقعه دانیال نبی، یکی از پیامبران نبی اسرائیل

 (0 نفر)
شوش
بقعه دانیال نبی

بقعه دانیال نبی نماد شهر شوش

ویراستار :

شهر شوش است و مهم ترین جاذبه گردشگری استان یعنی بقعه دانیال نبی

در سفر به استان های جنوبی کشور خودتان را باید آماده آب و هوایی گرم و سوزان بکنید. اما اگر نمی دانید که کدام استان جنوبی را برای سفر انتخاب کنید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید به استان زیبای خوزستان بروید، زیرا این استان یکی از مناطق بسیار زیبا و گردشگر پذیر کشورمان می باشد که می تواند میزبان بسیار مناسبی برا شما باشد. اما در این مقاله قصد داریم به شهر زیبای شوش و بقعه دانیال نبی در این شهر تاریخی برویم. پس در ادامه با اتراق همراه شوید.

آرامگاهی در کرانه های ساحل

آرامگاه دانیال نبی که یکی از جاذبه های مهم گردشگری در استان خوزستان محسوب می شود، در ساحل شرقی رودخانه شاوور و روبروی تپه ارگ قرار دارد. همچنین این آرامگاه گنبدی مخروطی و پله‌ای دارد که نوع رایج گنبدهای منطقه شمال خوزستان ‌می باشد. این بقعه در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر دزفول قرار دارد و اگر گذرتان به شهر شوش افتاد حتما از بقعه دانیال نبی دیدن کنید.

دانیال نبی که بود؟

اما در رابطه با بقعه دانیال نبی و این پیامبر بزرگوار سوالاتی مطرح می شود که ایشان چه کسی بود؟ دانیال نبی از قبیله یهودا و تبارش به پسر چهارم از همسر اول یعقوب بر می گردد و در قرن هفتم پیش از میلاد به پیامبری مبعوث شد. دانیال در زبان ‌عبری به معنای خدا قاضی من است می باشد. دانیال نبی بعد از فتح بابل به دست کورش، به شوش مهاجرت کرد و در  ۸۳ سالگی در شهر شوش از دنیا رفت. بعد از مومیایی کردن پیکرش، او را در شرق رودخانه شاوور (شاه هور، شاهپور) به خاک سپردند.

شبهه ای در رابطه با این آرامگاه

درباره بقعه دانیال نبی شبهاتی وجود دارد که می گوید شاید پیکر اصلی این بزرگوار در عراق، بابل، مصر و یا سمرقند باشد. بقعه دانیال نبی دارای دو حیاط است که‌ در دور تا این حیاط ها، حجره‌ و ایوان‌ هایی ساخته ‌شده‌ است. بقعه‌ مطهر دانیال نبی در انتهای حیاط‌ دوم‌ قرار دارد که این حیاط دارای اتاق هایی برای اسکان زوار است. اگر دلتان زیارت این بقعه متبرکه را می خواهد می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در شوش به مکان های گردشگری این شهر سفر کنید.


"سفری بی نظیر را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت آرامگاه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید