در منطقه شکار ممنوع صوفیکم کمی از طبیعت لذت ببرید

 (0 نفر)
بندرترکمن
منطقه شکار ممنوع صوفیکم

طبیعت بکر گلستان را در صوفیکم ببینید

ویراستار :

سفر به گلستان را با منطقه شکار ممنوع صوفیکم هیجان ببخشید

از جمله استان هایی که شاید بسیاری از شما به آن سفر کرده اید یا شاید تعریف آن را بسیار شنیده اید، استان گلستان می باشد. این استان با جاذبه هایی بسیار منحصر به فردی که در خود قرار داده است باعث شده تا گردشگران بسیاری به این منطقه از کشور سفر کنند. منطقه شکار ممنوع صوفیکم در بندر ترکمن و استان گلستان از جمله جاذبه هایی است که بازدید از آن می تواند حال آدم را خوب کند با اتراق همراه شوید تا در رابطه با این منطقه حفاظت شده بیش تر صحبت کنیم زیرا شاید مقصد بعدی شما همین منطقه بسیار زیبا باشد.

منطقه ای شکار ممنوع و در عین حال اسرار آمیز

منطقه شکار ممنوع صوفیکم حدود 33 هزار هکتار مساحت دارد که دارای تالابی بسیار زیبا در این منطقه می باشد. اهمیت این تالاب از آن جهت است که محل زیست پرنده های حمایت شده و در معرض خطری مانند اردک سرسفید و عقاب دریایی دم سفید است. در منطقه شکار ممنوع صوفیکم، گونه های منحصر به فرد و نادر از جمله عقاب دریایی دم سفید و اردک سرسفید از کشورهای آفریقایی و اروپایی، هند و چین، ترکمنستان و چند فلات به ایران می آیند تا زمستان گذرانی خود را در این منطقه بی نظیر بگذرانند.

گونه های در معرض انقراض تالاب

در منطقه شکار ممنوع صوفیکم، 9 گونه پرنده مهاجر زادآور و 12 گونه پرنده بومی وجود دارند که در نوع خودشان فوق العاده می باشند. همچنین در این منطقه زنبور خوار پرنده مهاجر در تالاب شکار و تیراندازی ممنوع صوفیکم به شمار می رود، این پرنده زمستان‌ها را در مناطق گرمسیری آفریقا سپری می‌کند، زنبور خوار گلو خرمایی دارای پر هایی رنگارنگ، جثه‌ای باریک و کشیده ‌است.

سفرتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود

اگر گذرتان به استان گلستان و شهرستان زیبای بندر ترکم افتاد به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از منطقه شکار ممنوع صوفیکم دیدن کنید، زیرا قرار است در این منطقه شگفتی های طبیعت را بصورت زنده تماشا کنید. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بندر ترکمن، سفری راحت و بدون دردسر را تجربه کنید.


"سفری مملو از اتفاقات خوب را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


منطقه ای جذاب با آب و هوایی مناسب

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید