مسجد جامع تیس چابهار، مسجد تاریخی شهر

 (0 نفر)
چابهار
مسجد جامع تیس چابهار

مسجدی با معماری بی نظیر ایرانی

ویراستار :

سفرتان را به سیستان با بازدید از مسجد جامع تیس تاریخی کنید

سفر کردن همواره یکی از اتفاقات مهم زندگی امان است. اما می خواهیم در این مقاله شما را با یکی از جاذبه های بسیار زیبا و قدیمی استان سیستان و بلوچستان آشنا کنیم. این استان پر است از جاذبه های گردشگری و تاریخی که می تواند برای همه گردشگران جذاب باشد. یکی از شهرستان های بسیار مهم این استان، شهرستان چابهار است. اگر به دنبال مکانی تاریخی و زیبا با معماری بی نظیر اسلامی می گردید، پس مسجد جامع تیس چابهار بهترین گزینه برای شماست. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این مسجد قدیمی بیش تر آشنا شوید.


مسجدی با تاریخ بلند و معماری با ارزش

مسجد جامع تیس یا به عبارتی مسجد طوبی در روستای تیس شهرستان چابهار قرار دارد که جزو مهم ترین و باارزش ترین بناهای کشور می باشد. پیشینه این مسجد زیبا به صدر اسلام باز می‌گردد و قدمت آن  ۱۲۵۰ سال است و به روایتی دومین مسجد بعد از اسلام در ایران است. به نظر می رسد که تاریخ بلند بالای این مسجد، خود به تنهایی دلیل کافی برای سفر به چنین شاهکاری را به ما بدهد. مسجد جامع تیس از لحاظ معماری و  تزیینات داخلی مانند مساجد کشورهای پاکستان و هند ساخته شده است.

مناره هایی سر به فلک کشیده و زیبا

مناره و گنبدهایی که با رنگ های سبز و قرمز آراسته شده اند و زیبایی های مسجد جامع تیس را چندین برابر کرده اند و درب هایی که با شیشه کاری های منظم و نا منظم رنگارنگ جلوه ایی چشم نواز به مسجد داده اند، جلوه ای بی نظیر و چشم نواز به این مسجد قدیمی داده اند. به نظر می رسد این مسجد جامع می تواند کلاس تاریخ بسیار مناسبی برای ما و نسل های بعدی ما باشد.

مسجدی که به سبک اهل تسنن ساخته شده

گونه‌ معماری مساجد ایرانی اسلامی مناره نام دارد و همه مساجد ما به گونه دو مناره ای ساخته می شودند اما این مسجد مانند اکثر مساجد اهل تسنن دارای یک مناره است به همین دلیل این مسجد قدیمی به مسجد تک مناره نیز شهرت دارد. اگر می خواهید با هزینه ای بسیار پایین به مسجد جامع تیس در چابهار سفر کنید، می تواید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو سوئیت در چابهار، سفری لذت بخش به این شهر بی نظیر داشته باشید.


"سفری همراه با شادی و حال خوش را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بلند بالای مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید