تالاب قوریگل تبریز، تالابی حیاتی در شهر اولین ها

 (0 نفر)
تبریز
تالاب قوریگل تبریز

تالابی که پناهگاه پرندگان نادر است

ویراستار :

با تالاب قوریگل تبریز، پا در میان طبیعتی بکر بگذارید

استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز در شمال غربی کشور همواره یکی از مقاصد بی نظیر گردشگری بوده و هست، اما در این مقاله قصد داریم تا به یکی از زیباترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز برویم. شهر تبریز است و شهر اولین ها، اگر می خواهید به این شهر سفر کنید، تصمیم عاقلانه ای گرفته اید. با اتراق همراه شوید تا با یکی از جاذبه های جذاب این شهر یعنی تالاب قوریگل تبریز بیشتر آشنا شوید.


منطقه زیست محیطی بسیار حساس

 تالاب قوریگل یکی از منابع زیست محیطی بسیار مهم استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز می باشد که به عنوان یکی از تالابهای بین المللی حفاظت شده ایران به ثبت رسیده است. تالاب قوریگل تبریز دارای تفرجگاهی در جنب خود است که در خدمت مسافران است. تالاب بین المللی قوریگل در دهه های قبل، محل عبور و زیستگاه قوچ و میش ارمنی به عنوان یکی ازگونه های نادر بوده منطقه بود ولی به دلیل توسعه شهری و ایجاد صنایع، این ویژگی متاسفانه از دست رفته است.


طبیعتی باورنکردنی در اطراف تالاب قوریگل تبریز

 تالاب قوریگل تبریز با محیطی بسیار زیبا و طبیعی، می تواند میزبان مناسبی برای طبیعت دوستان باشد. آب این تالاب با شکل هندسی نامنظم از طریق آب های جاری ناشی از برف و باران و چشمه های زیرزمینی تامین می شود و عمیق ترین نقطه آن 13 کیلومتر است. آب و هوای منطقه بسیار خنک است و شما می توانید تابستانی لذت بخش را در این منطقه سپری کنید.


استخر خشک یا تالابی پر آب

بعضی از محلی ها نام تالاب قوریگل تبریز را به معنای استخر خشک می دانند. همچنین یکی دیگر از نام های آن دوری گل به معنی استخر آب زلال است. بعضی از افراد نیز در گویش و زبان ترکی به این تالاب، قویل گول می گویند. قویل گل به معنی استخر و گودالی عمیق است. خلاصه هرچه که باشد تالاب قوریگل تبریز جزو یکی از منابع زیست محیطی منطقه محسوب می شود. اگر می خواهید سفری بدون دردسر را به این تالاب داشته باشید، می توانید به سامانه گردشگری اتراق بروید و با رزرو سوئیت در تبریز، لحظات هیجان انگیزی را در این شهر بی نظیر سپری کنید.


"سفری همراه با سلامتی را برای شما آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اهمیت زیست محیطی بالا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید