حمام سلطان امیر احمد کاشان، حمامی در قلب زیبایی

 (0 نفر)
کاشان
حمام سلطان امیر احمد کاشان

خلق هنری بی نظیر در حمامی تاریخی

ویراستار :

حمام سلطان امیر احمد کاشان در اصفهان برای شما شگفتانه هایی دارد

استان اصفهان است و صد ها آثار تاریخی و گردشگری که سالانه دل بسیاری از گردشگران و تاریخ دوستان داخلی و خارجی را می برد. اما بعضی از مکان ها در این استان وجود دارند که شاید ما نام آن ها را نیز تا به امروز نشنیده ایم. یکی از این مکان های گمنام اما فوق العاده زیبا، حمام سلطان امیر احمد کاشان است. درست است، سفرمان به کاشان با بازدید از این حمام بسیار زیبا می تواند رنگ و بوی بسیار متفاوتی بدهد. پس در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این حمام تاریخی بیش تر آشنا شوید.


بنایی که صفویان بنا نهادند

حکومت صفویان سالیان طولانی در ایران حکومت کردند و بناها های ارزشمند بسیاری را به یادگار گذاشتند. یکی از این بناها، حمام سلطان امیر احمد کاشان است. حکومت صفویان که از قرن شانزدهم تا هجدهم بر ایران حکمفرما بودند دستور به ساخت چنین حمام باشکوهی را در کاشان داده اند. مطمئنا اگر معماری بی نظیر این حمام تاریخی را از نزدیک ببینید، عاشق هنر خواهید شد.


معماری کم نظیر حمام سلطان امیر احمد کاشان

در رابطه با معماری حمام سلطان امیر احمد کاشان هم باید بگوییم که این حمام سقف های طاقدار و موزییک ها و همچنین نقاشی های نفیسی را داراست که می توانند ساعت ها چشمانتان را به خود خیره کنند. این اثر در سال 1956 از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان میراث ملی ایران نام گذاری شد تا اهمیت و ارزش این حمام بیش از پیش بر همگان ثابت شود. اما اگر قصد سفر به این حمام تاریخی را دارید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در کاشان، سفری خاطره انگیز با خیالی آسوده را تجربه کنید.


کمی در داخل حمام قدم بزنیم

اما اگر وارد حمام سلطان امیر احمد کاشان شوید تا معماری بی نظیر و قسمت مختلف بسیار زیبای این حمام رو به رو خواهید شد. حمام سلطان امیر احمد کاشان یک سالن بزرگ هشت ضلعی دارد که حوضی هشت ضلعی نیز در وسط سالن قرار دارد. البته این بخش، قسمت اصلی حمام کردن نیست بلکه مکانی برای تعویض لباس است.


"سفری هیجان انگیز را در اصفهان برای شما آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی و معماری زیبا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید