قدمت تمدن را در شهر سوخته زابل جهان تخمین بزنید

 (0 نفر)
زابل
شهر سوخته زابل

قدمتی به بلندای تاریخ در شهر سوخته

ویراستار :

تمدن باستانی شهر سوخته زابل را ببینید و متحیر شویدسفر به جنوب کشور می تواند برای همه جذاب باشد. احتمالا تا نام جنوب می آید بلافاصله سواحل نیلگون خلیج فارس در ذهنتان تداعی می شود اما باید به شما بگویم که در این قسمت می خواهیم به جنوب شرقی کشور و استان سیستان و بلوچستان سری بزنیم. شهرستان زابل در این استان برای شما شگفتانه ای دارد که شاید با دیدنش از قدمت آن برق از سرتان بپرد. حتما نام شهر سوخته زابل را شنیده اید و می دانید که یکی از قدیمی ترین تمدن های بشر در این قسمت وجود داشته است. با اتراق همراه شوید تا با این شهر پر از اسرار بیش تر آشنا شویم.


جاذبه ای که ناشناخته باقی مانده


ما هرچقدر از اهمیت و قدمت بالای شهر سوخته زابل صحبت کنیم، باز هم حق مطلب را ادا نکرده ایم. با همه این توصیفات بازهم این شهر تاریخی مهجور مانده و عده زیادی این شهر سوخته در سفر هایشان را از یاد می برند. شهر سوخته را می توان به عنوان مهم ترین تمدن شرق فلات ایران دانست. آثار مکشوفه در این محل جذابیت این منطقه را بیشتر کرده است. اگر دلتان می خواهد به این مکان تاریخی و ارزشمند بروید برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در زابل، از این شهر تاریخی دیدن کنید.


فرهنگ و هنر هزاران سال پیش را در شهر سوخته ببینید


شهر سوخته زابل یکی از وسیع ترین شهر های ایران باستان محسوب می شود که از نظر فرهنگ و هنر و همچنین اقتصاد در هزاران سال پیش بسیار پیشرفت کرده بود. اشیایی که در شهر سوخته زابل کشف شده از تنوع بالایی برخوردار بوده، از خراطی ها و جواهرسازی های مردم باستانی این منطقه گرفته تا سفال گری ها و هنر های دیگر. حتما در رابطه به چشم مصنوعی ساخته شده در آن دوران نیز در این منطقه شنیده اید. به راستی که علم ما درباره گذشتگانمان بسیار اندک است.


شهری که در لوح سومریان آمده


در لوح مشهور سومریان نام شهری با مشخصات شهر سوخته زابل آمده که نامش در لوح ارته بوده است. به همین منظور برخی از باستان شناسان نام اصلی این شهر را ارته می دانند اما همچنان پاسخ قطعی موجود نیست. حتی یک نظریه دیگری نیز وجود دارد که می گوید مردم شهر سوخته زابل با موجودات فضایی در ارتباط بوده اند و دلیل این همه پیشرفت همین موضوع است.


"سفری بی نهایت هیجان انگیز را برای شما آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید