دهانه غلامان زابل، شهری متعلق به هخامنشیان

 (0 نفر)
زابل
دهانه غلامان زابل

اسرار نهفته در سرزمین باستانی

ویراستار :

با سفر به دهانه غلامان زابل، به یادگاری هخامنشیان سلام کنیداستان سیستان و بلوچستان از آن دسته از استان هایی است که از نظر تاریخی بسیار قدیمی و جذاب می باشد. این استان علاوه بر داشتن طبیعتی بکر که در خط استوا قرار گرفته، آثار تاریخی بی نظیری را نیز در خود قرار داده است. در این بین شهرستان زابل نیز با تاریخ بلند بالایی که با خود به یدک می کشد، جزو شهرستان های بسیار جذاب این استان می باشد. قرار است سفری هیجان انگیز را در این مقاله به دهانه غلامان زابل داشته باشیم، پس با اتراق همراه باشید تا راهی این سفر جذاب شویم.


تاریخ دوستان به این شهر بیایید!


همانطور که گفتیم زابل پر است از آثار تاریخی بسیار قدیمی و ارزشمند، که یکی از آن ها دهانه غلامان زابل است. دهانه غلامان در حدود دو کیلومتری یکی از روستاهای سیستان بلوچستان به نام قلعه نو که در حدود 44 کیلومتری زابل قرار دارد. اگر دوست دارید تا به منطقه ای بسیار قدیمی که مربوط به دوره هخامنشیان است پا بگذارید حتما به دهانه غلامان زابل سری بزنید زیرا مطمئنم از تاریخ طولانی این منطقه متعجب خواهید شد.


تنها شهر خشتی دوره هخانشیان را ببینید!


جذابیت شهر دهانه غلامان زابل آن موقع به اوج خود می رسد که بفهمید این شهر، اولین شهر خشت و گلی دوره هخامنشیان می باشد. این شهر قدیمی که نخستین بار در سال 1960 مورد توجه قرار گرفت توسط پژوهشگری ایتالیایی به نام اومبرتو شرراتو کشف شد. محوطه شهر دهانه غلامان زابل دارای محله های مسکونی، عبادتگاه، خیابان ها، آبراهه و ساختمان های بزرگ عمومی می باشد. همانطور که گفتیم این شهر، تنها مکان باستانی امپراتوری هخامنشیان در مناطق شرقی بوده است.


میراث باشکوهی که بر زیر شن ها بود!


دهانه غلامان زابل پیش از اینکه به دست پژوهشگران کشف شود، بر زیر شن های روان منطقه دفن بود. اما یکی از مهم ترین خصوصیات این شهر جذاب، هدفمند بودن آن است. این شهر باستانی با یک برنامه ریزی دقیق که حاصل تفکر بسیار بوده ساخته شده است. اگر می خواهید به این شهر باستانی بی نظیر سفر کنید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در چابهار، به راحتی قدم بر روی تاریخ جذاب و طولانی کشور بگذارید.


"سفری بی نهایت جذاب را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بلند بالای منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید