آرامگاه سید غلام رسول چابهار، مردی که با پایکوبی از دنیا رفت

 (0 نفر)
چابهار
آرامگاه سید غلام رسول چابهار

آرامگاهی در سرزمینی بی نظیر

ویراستار :

تاریخ ارزشمند چابهار را با آرامگاه سید غلام رسول چابهار بهتر بشناسیداستان های جنوبی کشور همواره مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی کشور است. اما به نظر می رسد که بسیاری از ما بعضی از استان های کشور را نمی بینیم. تعدادی از استان های کشورمان به راستی که مورد بی توجهی ما قرار گرفته اند در حالی که شاید بهشتی گم شده در گوشه ای از این خاک جا خوش کرده است. در این مقاله به استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار خواهیم رفت. با اتراق همراه شوید تا با آرامگاه سید غلام رسول چابهار بیشتر آشنا شویم.


آرامگاهی در خط استوایی


بندر چابهار یکی از بنادر بسیار مهم و ارزشمند کشور در جنوب محسوب می شود. این بندر که تنها بندر اقیانوسی کشور نیز می باشد از نظر گردشگری نیز بسیار پتانسیل بالایی دارد. اما هرکسی که به استان سیستان و بلوچستان سفر کند و شهرستان زیبای چابهار که به آن چابهار همیشه بهار نیز به دلیل واقع شد در خط استوا گفته می شود، حتما از آرامگاه سید غلام رسول چابهار دیدن می کند. این آرامگاه نشان دهنده تاریخ بلند بالای این شهرستان می باشد.


تاریخ طولانی چابهار را در این آرامگاه ببینید


اگر به چابهار سفر کردید اولا که سواحل بکر این شهر را به هیچ عنوان از دست ندهید، ثانیا سفرتان را حتما با رفتن به آرامگاه سید غلام رسول چابهار تاریخی کنید. این آرامگاه که از سال 465 هجری به جا مانده از جمله آرامگاه های بسیار تاریخی شهرستان محسوب می شود. این آرامگاه از دوران تیموریان به یادگار مانده و از گذشته های دور مسلمانان هندوستان به زیارت این آرامگاه مشرف می شدند.


سید غلام رسول که بود؟


در رابطه با آرامگاه سید غلام رسول چابهار دو دیدگاه وجود دارد. عده ای می گویند که این شخص عارفی نامدار بوده و عده ای نیز بر این عقیده اند که سید غلام مطربی بوده که تمام عمر خود را به شادی و خوشحال کردن مردم مشغول بوده است. از نظر همگان این شخص، فردی هندتبار بوده که برای ازدواج با دختری چابهاری به این شهر آمده است. اگر دلتان می خواهد ماجراجویی هیجان انگیزی را در آرامگاه سید غلام رسول چابهار داشته باشید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در چابهار به راحتی و خیالی راحت به این شهر رویاها سفر کنید.


"سفری همراه با سلامتی و دلی شاد را آرزو داریم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


جذابیت معماری ساختمان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذای وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید