شکوه روشنایی در قصر آیینه یزد

 (0 نفر)
یزد
قصر آیینه یزد

هنر معماری ایرانی را در این موزه تماشا کنید

ویراستار :


قصر آیینه یزد، آیینه جهان نمای روشنایی

سفر به مناطق کویری همچون استان یزد برای بسیاری از گردشگران و توریست های خارجی جذاب بوده و سالانه سیل عظیمی از گردشگران به این استان بی نظیر سفر می کنند. همه ما می دانیم که استان یزد از جمله استان های تاریخی و قدیمی کشور است و بناهای قدیمی شهر یزد جزو برترین بناهای کشور محسوب می شوند. اما در این قسمت قرار است به نماد روشنایی شهر بی نظیر یزد برویم. یادتان باشد که در سفر به این استان، موزه قصر آیینه یزد را از دست ندهید. با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه کم نظیر بیش تر آشنا شوید.

موزه ای که ساختمانش هم دیدنی است

در این مقاله قصد داریم تا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر یزد را به شما معرفی کنیم. موزه قصر آیینه یزد مکانی است که جدای از اشیای بسیار باارزشی که در خود نگهداری می کند، ساختمان بی نظیری دارد که می تواند ساعت ها شما را محو تماشای خود کند. این موزه که در خیابان کاشانی یزد قرار دارد وسعتی بالغ بر 8174 متر دارد که حیاطی بزرگ به همراه استخر را در خود قرار داده است.

سفری به اعماق تاریخ

اما موزه قصر آیینه یزد جزو بناهای قدیمی استان یزد می باشد. اگر بخواهیم قدمت دقیق این بنا را محاسبه کنیم باید به دوران پهلوی اول برویم. در واقع قصر آیینه یزد در سال 1320 توسط فردی به نام صراف زاده ساخته شد که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های بسیار زیبای یزد شده است. خانه صراف زاده در سال 1377 تبدیل به موزه شد و معماری جذاب این موزه باعث شد تا شهرت آن بیش از پیش بین مردم ریشه بدواند. اگر دلتان یک ماجراجویی اساسی در این موزه را در قلب شهر کویری یزد می خواهد پس برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در یزد سفری خاطره انگیز به این شهر زیبا داشته باشید.

نمای بسیار زیبای قصر آیینه یزد

قصر آیینه یزد نماهای زیبایی از آیینه کاری ها و معماری اصیل ایرانی را تقدیم چشمانتان خواهد کرد. این موزه که دارای اتاق های متعدد، شاه نشین، سرویس و حوضخانه است می تواند سفر تاریخی جذابی برای شما بوجود آورد. سفر تاریخی و هیجان انگیزی برای شما آرزومندیم.  

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری اصیل و آیینه کاری های بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید