مسجد جامع یزد با مناره ای رو به آسمان

 (0 نفر)
یزد
مسجد جامع یزد

مسجدی با مناره های به عرش رسیده

ویراستار :

تاریخ بلند بالای مسجد جامع یزد را با چشمان خودتان تماشا کنید!

تماشای نقاط کویری ایران همچون استان یزد برای بسیاری از گردشگران و جهانگردان خارجی جذاب می باشد. استان یزد از جمله استان های تاریخی و زیبای کشور است و بناهای قدیمی شهر یزد جزو معجزات معماری ایران و دنیاست. اما در این قسمت قرار است به یکی از بی نظیر ترین بناهای این استان برویم. مسجد جامع یزد را در سفر به این استان از دست ندهید زیرا قرار است منظره ای که کم تر کسی می تواند آن را ببیند را تماشا کنید. با اتراق همراه باشید تا با یکی از بی نظیر ترین مساجد ایران آشنا شوید.

مسجدی با مناره های سر به فلک کشیده

مسجد جامع یزد از جمله مساجد بسیار مهم در کشور و استان یزد محسوب می شود. این مسجد بی نظیر و زیبا از مهم ترین جاذبه های گردشگری این استان است که تاریخ بسیار طولانی این اثر باعث شده تا تاریخ شناسان و مردم تاریخ دوست ایران و جهان آرزو داشته باشند تا یک بار هم شده از این مسجد جذاب دیدن کنند. اما چرا این مکان مقدس تا این اندازه محبوب است؟ باید به شما بگویم که مسجد جامع یزد دارای بلندترین مناره ها در جهان است. در ضمن از زیبایی های معماری این مسجد نیز نباید گذشت.

مسجدی تاریخی در استان اسرار آمیز یزد

استان یزد پر است از جاذبه ها و مکان های تاریخی و زیبا که یکی از همین مکان ها مسجد جامع یزد است. این مسجد که تاریخ ساختش به قرن ششم هجری قمری باز می گردد چندین بار در دهه های اخیر مرمت و بازسازی شده است. سازنده آن، مسجد جامع یزد را در مرکز شهر قدیم یزد بنا کرد. اگر می خواهید به بازدید از چنین نگین گرانبهایی در یزد بپردازید می توانی با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در یزد، به راحتی و با خیالی آسوده به این مسجد بزرگ سفر کنید.

مسجدی که زمان حکومت های مختلف علم شد!

مسجد جامع یزد در زمان نسبتا طولانی ساخته و تکمیل شد. این مسجد که در طول حدودا یک قرن و در دوران مختلف تاریخی همانند زمان سلطنت ایلخانی، صفویان، فرمانروایی آل مظفر، قاجاریان و تیموریان ساخته و تکمیل شده است.

"سفری همراه با شادی و هیجان را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری جالب  بسیار زیبا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید