آسیاب آبی اشکذر، بزرگ ترین آسیاب آبی جهان

 (0 نفر)
یزد
آسیاب آبی اشکذر یزد

آسیابی قدیم در شهر کویری یزد

ویراستار :

معماری اصیل و سنتی ایرانی را در آسیاب آبی اشکذر ببینید!

استان یزد از جمله استان های تاریخی و بسیار زیبای کشورمان محسوب می شود. این استان، زیبایی های تاریخی بسیاری را در دل خود پنهان کرده است که هر کدام قدمتی بسیار بالا را با خود به یدک می شکند. در این قسمت می خواهیم سفری داشته باشیم به سراغ یکی از جاذبه های بی نظیر شهر یزد که در دنیا نظیرش وجود ندارد. بیایید سفری هیجان انگیز داشته باشیم به آسیاب آبی اشکذر، بزرگ ترین و قدیمی ترین آسیاب آبی دنیا. با اتراق همراه باشید تا با این آسیاب بی نظیر بیش تر آشنا شویم.

آسیابی با معماری جذاب و چشم نواز

شهر یزد پر است از شگفتانه های تاریخی که سالانه گردشگران بسیاری از این آثار بی نظیر تاریخی دیدن می کنند. تاریخچه آسیاب آبی اشکذر بسیار طولانی می باشد اما یکی از نکته هایی که چشم انسان را همان اول کار به خود جذب می کند، معماری بی نظیر آن است. آسیاب آبی اشکذر، نشان دهنده شاهکار معماری ایرانی در چند صد سال گذشته می باشد. اگر دلتان می خواهد از این اثر جذاب تاریخی دیدن کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در یزد، مهمان این مردم و خونگرم باشید.

آسیابی در عمق 7 متری زمین

نکاتی در رابطه با این آسیاب آبی وجود دارد که هر انسانی را تحریک می کند تا حداقل یک بار هم که شده به تماشای آن بنشیند. آسیاب آبی اشکذر در عمق 7 متری زمین قرار گرفته که قدمتش به دوران صفویه باز می گردد. جالب است بدانید که سنگ های آسیاب آبی زمانی توسط آب قنات همت آباد با قدرت و سرعت می چرخیده و هر ساعت حدود 210 کیلوگرم گندم را به آرد تبدیل می کرده است.

آسیابی مدفون شده در دل تاریخ

 اما نکته جذاب آسیاب آبی اشکذر این است که تا حدود 70 سال پیش در زیر شن مدفون بوده که بعد از 5 سال این میراث گران بها از زیر خروارها شن بیرون کشیده شده است. آسیاب آبی اشکذر بصورت تماما آجری و هشت ضلعی ساخته شده است. بی شک بازدید از بزرگ ترین آسیاب آبی جهان در قلب شهر زیبای یزد می تواند تجربه ای بی نظیر برای شما باشد.

"سفری پر از اتفاقات جذاب را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری فوق العاده آسیاب

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید