حیرت کنید از تماشای قلعه رودخان فومن

 (0 نفر)
فومن
قلعه رودخان فومن

قلعه رودخان، قلعه ای در میان زیبایی

ویراستار :

قلعه رودخان فومن، قلعه ای در قلب سرسبزی های گیلان

استان های شمالی کشور همواره یکی از مقاصد گردشگری بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان کشورمان می باشد. در این مقاله می خواهیم سفری داشته باشیم به دل زیبایی های شمال کشور، یعنی استان گیلان. شهرستان فومن در استان گیلان یکی از زیباترین شهرستان های این استان می باشد که جاذبه های گردشگری فوق العاده جذابی را دل خود پنهان کرده است. قلعه رودخان فومن از جمله جاذبه های منحصر به فردی است که اگر در ادامه با اتراق همراه شوید، در رابطه با آن اطلاعات بیش تری را کسب خواهید کرد.

دژی تاریخی در میان جنگل

در گذشته قلعه رودخان فومن یکی از مهم ترین دژهای نظامی ایران محسوب می شد. این قلعه تاریخی در گذشته تسخیر ناپذیر و مستحکم در قلب جنگل های فومن جا خوش کرده بود، البته در طول تاریخ فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده و امروزه یکی از مکان های تاریخی و گردشگری کشورمان در فومن محسوب می شود. اگر امروز به قلعه رودخان فومن بروید خواهید دید که قسمت هایی از این قلعه تخریب شده اما همچنان با صلابت خاصی در میان سرسبزی های اطرافش می درخشد.

چگونه قلعه را فتح کنیم؟

اما اگر دلتان می خواهد این قلعه را از نزدیک ببینید، باید به روستای رودخان در حدود 20 کیلومتری فومن سفر کنید. قلعه رودخان فومن بر فراز ارتفاعات جنگلی و در میان انبوه درختان این منطقه قرار گرفته که همین موقعیت جغرافیایی باعث شده تا گردشگران بسیاری برای دیدن چنین قلعه باشکوهی پا به چنین منطقه سرسبزی بگذارند. برای سفر به فومن ما برای شما پیشنهادی داریم، شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در فومن، سفری خاطره انگیز را به همراه خانواده خود سپری کنید.

قلعه رودخان فومن، اسراری در قلب گیلان

اما در رابطه با این قلعه باید بگوییم که، قلعه رودخان فومن بی اختیار ما را به یاد مکان هایی ترسناک و پر از اسرار تاریخی می اندازد. البته اگر به این قلعه سفر کنید خواهید دید که در رابطه با این قلعه داستان های بسیاری را نقل می کنند. جالب است بدانید که قلعه رودخان فومن تا سال 1830 میلادی ناشناخته بود تا اینکه ایران شناسی لهستانی در رابطه با این قلعه در کتاب خود مطالبی را مطرح می کند.

"سفری جذاب و هیجان انگیز را برای شما آرزو می کنیم"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ دور و دراز قلعه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید