عمارت فاضلی ساری، عمارتی ثبت شده در تاریخ

 (0 نفر)
ساری
عمارت فاضلی ساری

معماری بی نظیر قاجار در عمارت فضلی

ویراستار :

هنر و معماری را در عمارت فاضلی ساری تماشا کنید!

استان مازندران از آن دسته از استان هایی است که تا نام سفر به میان می آید، این استان یکی از مقاصد پیشنهادی از سوی اعضا می باشد. اما بیایید کمی در رابطه با جاذبه های گردشگری شهری در استان مازندران صحبت کنیم. قطار اینبار جاذبه گردی های اتراق را این بار به عمارت فاضلی ساری ببریم. خانه فاضلی یکی از جاذبه های تاریخی و هنری شهرستان ساری می باشد که همواره به دلیل معماری خاصی که دارد مورد توجه گردشگران و مسافران می باشد. با اتراق همراه شوید تا در ادامه در رابطه با این عمارت بیش تر آشنا شوید.

عمارتی تاریخی و زیبا در شهری بی نظیر

استان زیبای ساری جدای از آب و هوای بی نظیر و همچنین طبیعت بکری که دارد، مکان های تاریخی و منحصر به فردی را در خود پنهان کرده است. عمارت فاضلی ساری از جمله عمارت های باشکوه و قدیمی استان مازندران محسوب می شود. این عمارت که از حیث تاریخی، هنری، معماری و فرهنگ از جمله مکان های بسیار ارزشمند کشور می باشد در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است. اگر دوست دارید تا از این عمارت باشکوه و چشم نواز دیدن کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در ساری، سفری مطمئن و جذابی را همراه خانواده تجربه کنید.

معماری منحصر به فرد عمارت و شگفتی های آن

اما همانطور که گفتیم عمارت فاضلی ساری از نظر معماری یک سر و گردن از سایر عمارت های قدیمی شهر بالاتر است. این عمارت معماری دوران قاجار و پهلوی را در خود دارد. این عمارت زیبا که با احتساب زیرزمینش 3 طبقه دارد، دارای 3 حیاط می باشد. عمارت فاضلی ساری برخلاف بسیاری از عمارت های ساخته شده در آن زمان، دارای سه طبقه می باشد که در نوع خودش جالب است.

عمارت فاضلی ساری، عمارتی که عاشق می شوید!

همین که وارد عمارت فاضلی ساری می شوید شیشه هایی رنگارنگ و جذاب در بالای درها خواهید دید که می توان عکس های معرکه ای از این نوع معماری به یادگار گرفت. اما حواستان باشد که حافظه دوربین عکاسیتان را همان اول پر نکنید زیرا قرار است از شگفتانه های دیگری همچون حوض چند ضلعی، طاق های آجری دیوار ها و تزئینات آن ها و همچنین از باغچه های کوچک این عمارت نیز عکاسی کنید.

"سفرتان پر از اتفاقات زیبا"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


هنر و معماری این عمارت

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید