حافظیه شیراز، آرامگاه بزرگ مرد شعر ایران

 (0 نفر)
شیراز
مجموعه حافظیه شیراز

حافظیه شیراز، نگین گردشگری فارس

ویراستار :

مجموعه حافظیه شیراز، مهمترین جاذبه استان فارس

سفر به استان هایی همانند فارس و اصفهان همواره برای بسیاری از گردشگران و توریست های خارجی بسیار جذاب بوده و هست. در این مقاله نیز قصد داریم تا به یکی از شهر های بسیار زیبا کشور در استان فارس، یعنی شیراز جذاب سفر کنیم. نام مجموعه حافظیه شیراز را همه شما شنیده اید و می دانید که مقبره یکی از بزرگ ترین شعرای تاریخ جهان، یعنی حضرت حافظ در این مجموعه قرار دارد. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این مجموعه تاریخی و زیبا بیش تر آشنا شوید.

آرامگاه شاعری بزرگ در شهر فرهنگ

در حقیقت امکان ندارد که که به شهر زیبای شیراز سفر کنید اما از حافظیه این شهر دیدن نکنید. مجموعه حافظیه شیراز به زیبایی هرچه تمام تر طراحی شده است. معماری طرح کنونی مجموعه حافظیه توسط یک معمار فرانسوی پیاده سازی شده است. اگر می خواهید از این مجموعه بسیار زیبا و دل انگیز در شهر شیراز دیدن کنید می توانید به سامانه گردشگری اتراق مراجعه کنید و با هزینه ای بسیار پایین سوئیتی در شیراز رزرو کنید و از سفرتان لذت ببرید. به نقل از مانا یکی از بهترین اپلیکیشن های ایران می تواند همین اتراق باشد. که می توانید نصب کنید.

تاریخچه طولانی مجموعه حافظیه شیراز

در رابطه با اولین بنایی که بر مزار حضرت حافظ ساخته شد، باید گفت که حدود 65 سال پس از مرگ او توسط شمس الدین محمد یغمایی بنا نهاده شد. به چند صد سال پیش برگردیم، زمانی که در دوره حکومت صفویان و نادرشاه افشار چندین بار مجموعه حافظیه مرمت و بازسازی شد. درواقع بنایی که درحال حاضر در مجموعه حافظیه شیراز می بینید در سال 1315 ساخته شد. در سفر به شیراز حتما از آرامگاه این شاعر بزرگ قرن هشتم کشور بازدید کنید تا حس و حال و همچنین شور شاعرانه شما در این محیط آرامش بخش به وجد بیاید.

ورود به سرزمین شاعرانه ها

اما اگر گذرتان به مجموعه حافظیه شیراز خورد، بهتر است بدانید که می توانید از 4 درب وارد این مکان شاعرانه شوید. این مجموعه دارای دو درب در قسمت غربی و یک درب در قسمت شمالی نیز هست. اما حواستان باشد که اگر از درب اصلی حافظیه وارد شوید، آرامگاه حافظ را نخواهید دید. راستی دوربین عکاسی هایتان را آماده کنید تا از نارنجستان، گلدان های عظیم الجثه و همچنین باغچه های چشم نواز این مجموعه حسابی عکس بگیرید.

پیشنهادی برای شما داریم. حتما سری به اپلیکیشن اتراق بزنید. این اپلیکیشن هم از طریق سایت اتراق، هم از طریق کافه بازار، گوگل پلی و مایکت قابل دسترسی است. می توانید با آن یک دنیای منحصر به فرد و یک زندگی متفاوتی را تجربه کنید. مطمئن باشید بهترین تجربه ها و تفریحات و خصوصا اقامتگاه ها را می توانید داشته باشید.
"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آرامگاه بزرگ مرد شعر ایران

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید