بیستون کرمانشاه، سنگ نبشته هایی از جنس تاریخ

 (0 نفر)
شیراز
بیستون کرمانشاه

بیستون، قلب فرهنگ و اصالت ایران

ویراستار :

سفری کنیم به بیستون کرمانشاه، منطقه ای با قدمت بالا

سفر به استان هایی که از نظر تاریخی جزو استان های قدیمی کشور می باشند همواره برای گردشگران و تاریخ شناسان جذاب بوده و هست. در این مقاله می خواهیم به یکی از استان های بسیار قدیم کشورمان سفر کنیم. استان کرمانشاه از جمله استان های تاریخی ایران محسوب می شود که بازدید از آثار تاریخی آن می تواند یکی از مهم ترین ساعات عمرمان محسوب شود. اما یکی از مهم ترین آثار تاریخی این استان، بیستون کرمانشاه می باشد. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه تاریخی بیش تر آشنا شوید.

اثر ثبت شده جهانی را از نزدیک ببینید!

باید گفت که بیستون کرمانشاه از جمله آثار بسیار مهم و ارزشمند تاریخی در کشورمان محسوب می شود. سنگ نوشته های داریوش بزرگ نشان دهنده قدمت چند هزار ساله این منطقه می دهد. قرار گرفتن این مجموعه در کنار کوه مقدس بیستون نیز ارزش بیستون کرمانشاه را چندین برابر کرده است. سنگ نوشته حجاری شده داریوش تاریخ شناسان بزرگی را به این منطقه از استان کرمانشاه کشانده است.

بیستون کرمانشاه، شاهراه شاهان بزرگ تاریخ

در گذشته دشت و کوه مقدس بیستون از جمله مکان های بسیار مهم و حیاتی در کشورمان محسوب می شد و بین مردم زبانزد بود. شاهان در دوره های مختلف نیز از مسیر نزدیک به بیستون به سرزمین های دیگر سفر می کردند. اما در محوطه تاریخی بیستون آثار تاریخی دیگری نیز مشاهده می شود که بازدید از هر کدام یعنی سفر به چند صد سال پیش که هیجان انگیز تر از آن وجود ندارد. در این محوطه مجسمه هرکول دوم، فرهاد تراش، پل بیستون، نقش برجسته مهرداد دوم، جاده شاهی، کاروانسرای عباسی و ... وجود دارد که بازدید از آن ها یعنی یک کلاس تاریخ بی نظیر در بیستون کرمانشاه.

انسان در کوه بیستون زندگی می کرده !

اما اگر به کوه بیستون کرمانشاه سفر کردید خواهید دید که تعدادی غار نیز در این کوه سر به فلک کشیده وجود دارد. نشانه های به دست آمده از این کوه نشان می دهد که انسان هایی از زمان پارینه سنگی در این منطقه و غار ها زندگی می کردند. اگر دلتان می خواهد به بیستون کرمانشاه بروید و این همه آثار تاریخی را یک جا ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در کرمانشاه، سفری خاطره انگیز را در این استان زیبا تجربه کنید.

"سفرتان به سلامت"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


منطقه ای تاریخی در شهر علم و فرهنگ

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید