نقش رستم شیراز، نقشی بر دل تاریخ فارس

 (0 نفر)
شیراز
نقش رستم شیراز

نقش رستم، نقشی بر قلب تاریخ جهان

ویراستار :

نقش رستم شیراز، صخره ای هک شده در تاریخ

استان فارس، استانی که سالانه گردشگران بسیاری به آن سفر می کنند تا ببینند هر آنچه تاریخ کشور به آن ها می گوید. درست است، اگر دلتان می خواهد با تاریخ و قدمت کشورمان به خوبی آشنا شوید، می توانید به استان فارس سفر کنید. یکی از دلایل جمله قبل، وجود نقش رستم شیراز در این استان است. نقش رستم از جمله آثار بسیار مهم و ارزشمند شهر شیراز می باشد که در طول سال شاهد جمعیت عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است. با اتراق همراه شوید تا در رابطه با این نقش با ارزش بیش تر بدانید.

نقش رستم نشان از حکومت هخامنشیان

کافیست به نقش رستم شیراز بروید تا آثاری از دوره های مختلف حکومت های ایرانی را ببیند. آثار دوره های عیلامی، هخامنشی و ساسانی از جمله آثاری است که احتمالا با دیدن آن نتوانید خودتان را کنترل کنید و حافظه گوشی هایتان از عکس های این آثار پر شود. اما هیجان سفر زمانی بالا می رود که متوجه شوید مقبره چندین پادشاه بزرگ هخامنشی مانند داریوش، خشایار،اردشیر اول و داریوش دوم در نقش رستم شیراز قرار دارد.

آرامگاه هایی پر از رمز و راز

در رابطه با آرامگاه هایی که در نقش رستم شیراز وجود دارد باید بگوییم که در های ورودی هر دو آرامگاه در این منطقه، مربعی شکل هستند. این در ها در دوران باستانی به وسیله سنگ های عظیمی از پشت مهر و موم می شدند. همه چیز این دو آرامگاه با یکدیگر یکسان است به جز اینکه در بالای آرامگاه کوروش کبیر، کتبیه ای وجود دارد اما بر فراز آرامگاه خشایارشاه این کتیبه دیده نمی شود. از نظر کارشناسان در این کتیبه که به خط میخی نوشته شده، داریوش بزرگ اهورامزدا را ستایش می کند و در رابطه با عقاید خود صحبت می کند.

کعبه زرتشت با نام اشتباهی خود

اما یکی از دیدنی ترین آثاری که در نقش رستم شیراز به چشم می خورد، کعبه زرشت است که در این محوطه قرار دارد. اما این را بدانید که نام این اثر به اشتباه توسط اعراب گذاشته شده است، در صورتی که این اثر مکانی برای نگهداری کتاب اوستا و بعضی کاربرد های دیگر می باشد. اگر می خواهید سفری بدون دردسر و با هزینه ای پایین را تجربه کنید، کافیست به سامانه گردشگری اتراق مراجعه کرده و با رزرو منزل در شیراز، چند روزی را مهمان این مردم خونگرم باشید.
 
"سفری پر از شادی را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بلند بالای منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید