سفری تاریخی به طاق بستان کرمانشاه

 (0 نفر)
کرمانشاه
طاق بستان کرمانشاه

طاق بستان کرمانشاه، طاقی در قلب تاریخ

ویراستار :

طاق بستان کرمانشاه، نقشی از تاریخ و فرهنگ کشور

آثار تاریخی در سرتاسر کشور نشان دهنده قدمت بالای ایران می باشد. همواره آثار تاریخی مورد توجه مردم تاریخ دوست کشور قرار گرفته است به طوری که اگر به استانی سفر کنند، حتما سراغ اثری تاریخی را از مردم محلی آن خواهند گرفت. اما در این مقاله قصد داریم تا به استانی تاریخی به نام کرمانشاه سفر کنیم. طاق بستان کرمانشاه از آن دسته از آثار تاریخی و گردشگری کشورمان محسوب می شود که مردم اشتیاق فراوانی برای بازدید از آن را دارند. با اتراق همراه باشید تا با این طاق بستان تاریخی بیش تر آشنا شوید.

تاریخ را در طاق بستان کرمانشاه ببینید!

همانطور که گفتیم، طاق بستان کرمانشاه از جمله آثار ارزشمند کشورمان محسوب می شود. به گفته تاریخ شناسان، قدمت سنگ نگاره ها و سنگ نبشته های بر روی طاق به دوران ساسانی باز می گردد. برای دیدن این اثر تاریخی فوق العاده زیبا باید به شمال غربی شهر کرمانشاه سفر کنید. طاق بستان کرمانشاه علاوه بر تاریخ بسیاری که بر پا بوده، ارزش هنری فوق العاده زیادی نیز دارد که از این نظر، اثری کم نظیر در کشور محسوب می شود.

نقش بر روی طاق چه چیزی را به ما می گوید؟

اگر به استان کرمانشاه و طاق بستان این استان سفر کردید، چشمانتان به نقوش هک شده بر طاق خواهد افتاد. آنچه بر روی سنگ های دو طاق هجاری شده، صحنه های تاریخی و قدیمی از تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم و همچنین تاج گذاری شاهپور دوم و سوم می باشد. اگر دلتان می خواهد چنین اثر تاریخی ارزشمندی را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در کرمانشاه، سفر مقرون به صرفه و راحتی را در این سرزمین قدیمی تجربه کنید.

گردشگاهی بی نظیر مانند طاق بستان کرمانشاه !

آنان که به این طاق بستان سفر کرده اند حتما می دانند که در نزدیکی این اثر تاریخی، چشمه ای زیبا به همراه کوه هایی سر به فلک کشیده باعث شده اند تا فضایی مفرح در این منطقه ایجاد شود که منطقه ای بسیار مناسب برای گردشگران ایجاد شده است. نام طاق بستان کرمانشاه در سال 1310 به لیست آثار ملی ایران اضافه شد.

"سفری پر از هیجان را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی  

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای اثر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید