پل لاتیدان بندرعباس، تاریخی ترین پل ایران

 (0 نفر)
بندرعباس
پل لاتیدان بندرعباس

بلندترین پل تاریخی هرمزگان را از نزدیک ببینید

ویراستار :

سفری کنیم به پل لاتیدان بندرعباس، طولانی ترین پل هرمزگان

استان های جنوبی کشور همواره برای ما شگفتانه های بی نظیری را آماده کرده اند که هرکدام از دیگری زیباتر و دلچسب تر هستند. خیلی از شما استان های جنوبی کشور مانند هرمزگان را با سواحل زیبای خلیج فارس می شناسید، اما در این مقاله می خواهیم با جاذبه ای تاریخی در شهر بندرعباس در استان هرمزگان آشنا شویم. پل لاتیدان بندرعباس یکی از پل های تاریخی و طولانی کشور می باشد که سفر به آن می تواند برای هر گردشگری جذاب و هیجان انگیز باشد. با اتراق همراه باشید تا باهم سفری خیالی داشته باشیم به این پل شگفت انگیز.

پلی در اعماق تاریخ

یکی از آثار تاریخی استان هرمزگان، پل لاتیدان بندرعباس می باشد. این پل تاریخی از طولانی ترین پل های ایران محسوب می شود که تاریخ شناسان معتقدند که مربوط به حکومت صفویان می باشد. این پل حدود 500 سال قدمت دارد. هدف از ساخت چنین پل طولانی، بیرون راندن پرتغالی ها بود که بعد ها به عنوان مسیری مناسب برای کاروان های بازرگانی مورد استفاده قرار گرفت.

پل مدفون شده در بندعباس

اما سرگذشت جالب این پل می تواند شما را به هیجان بیاورد و شاید پل لاتیدان بندرعباس را به عنوان مقصد بعدی سفرتان انتخاب کردید. به گفته کارشناسان، پل لاتیدان در ابتدا مدفون بر زیر خاک بوده که در سال 1372 در اثر سیلابی عظیم خود را نمایان ساخته است. این پل عظیم که یک کیلومتر طول دارد، شهر زیبای بندرعباس را به لارستان متصل می کند. سفر به بندرعباس می تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد، کافیست به سامانه گردشگری اتراق بروید و با رزرو منزل در بندرعباس، سفر خاطره انگیز خود را با هزینه ای به مراتب پایین تر سپری کنید.

ویژگی های منحصر به فرد پل لاتیدان بندرعباس

اما پل لاتیدان بندرعباس ویژگی های بسیار شگفت انگیز و دیدنی نیز دارد که برای تاریخ شناسان و معماران بسیار جذاب است. مصالح بکار رفته در پل در نوع خودش جالب است. در این پل به جای استفاه از آجر، از سنگ های متفاوت و بی شکل در اندازه های گوناگون استفاده شده است. نوع ساخت این پل به گونه ای است که اگر برای محافظت از آن چاره ای نکنند، پل لاتیدان بندرعباس به زودی تخریب می شود.

"سفرتان بی خطر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


یکی از بلندترین وقدیمی ترین پل های کشور

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید