شهر بندرعباس است و عمارت کلاه فرنگی

 (0 نفر)
بندرعباس
عمارت کلاه فرنگی بندرعباس

عمارتی بر اساس معماری اروپایی

ویراستار :

سفرتان به بندرعباس را با بازدید از عمارت کلاه فرنگی تاریخی کنید!

قطار گردشگری این بار اتراق به استان هرمزگان و شهر زیبای بندرعباس رسید. همه ما دلمان می خواهد به استان های جنوبی کشور سفر کنیم تا از سواحل جذاب و زیبای دریای خلیج فارس لذت ببریم، اما در این مقاله می خواهیم به شما مکانی تاریخی و زیبا را در شهر بندرعباس معرفی کنیم. عمارت کلاه فرنگی از آن دسته از عمارت های زیبا و خارق العاده در زمینه معماری اروپایی می باشد. پس در ادامه نیز با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این عمارت زیبا بیش تر بدانید.

بنایی تاریخی بر کرانه خلیج

عمارت کلاه فرنگی را می توان یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی استان هرمزگان و شهر بندرعباس دانست. کم تر شهر و استانی را می توانید پیدا کنید که دارای آثار مربوط به دوران صفوی باشد اما عمارتی به نام کلاه فرنگی نداشته باشد. اما اگر به بندرعباس سفر کردید حتما از عمارت کلاه فرنگی این شهر دیدن کنید. اگر دلتان می خواهد سفری راحت و مقرون به صرفه را به سرزمین آفتاب یعنی هرمزگان داشته باشید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در بندرعباس، چند روزی را به گشت و گذار در این شهر زیبا بپردازید.

تاریخی بلند در دل عمارت

مکان های تاریخی همواره مورد توجه گردشگران و ایران گردان بوده است. عمارت کلاه فرنگی نیز در بندرعباس از آن دسته از عمارت های تاریخی مربوط به دوره صفوی می باشد که در ضلع شمالی بلوار آیت الله طالقانی واقع شده است. عمارت کلاه فرنگی بندرعباس همزمان با دوران حکومت صفویه و در سال 1109 هجری قمری ساخته شد که در ابتدا محل اداری گمرک بندرعباس بود.

معماری بی نظیر عمارت کلاه فرنگی

اما اگر از اهمیت فوق العاده زیاد این عمارت در شهر بندرعباس بگذریم، می رسیم به معماری زیبا و چشم نواز عمارت کلاه فرنگی که توسط اروپاییان ساخته شد. این عمارت که دارای دو طبقه می باشد، در بالای طبقه دوم گنبدی از جنس چوب و به شکل هشت گوشه دارد. کلاه فرنگی به سبک معماری اروپایی ساخته شده که دارای 16 برج و 3 دروازه می باشد.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری بی نظیر عمارت

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید