معبد هندوهای بندرعباس را از دست ندهید!

 (0 نفر)
بندرعباس
معبد هندوهای بندرعباس

زیبایی معماری هندی در معبد هندوها

ویراستار :

معبد هندوهای بندرعباس، معبدی برای پرستش بت گوران

استان هرمزگان در جنوب کشور همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران و ایران گردان بوده است. در این مقاله می خواهیم سفری داشته باشیم به این استان منحصر به فرد که برای ما شگفتانه های بی نظیری را آماده کرده است. معبد هندوهای بندرعباس، یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری استان هرمزگان و شهر بندرعباس می باشد. در ادامه با اتراق همراه شوید تا اطلاعات بیش تری در رابطه با این معبد زیبا کسب کنید.

معبد هندوها، معبدی منحصر به فرد

اگر به مکان های تاریخی و که مربوط به ادیان دیگر است علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این معبد دیدن کنید. معبد هندوهای بندرعباس که پرستشگاه بت گوران می باشد، معماری بسیار زیبایی را دارد که می تواند ساعت ها چشمانتان را خیره به خود نگه دارد. اگر دلتان می خواهد این معبد زیبا را از نزدیک بینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بندرعباس، با خیالی راحت از مکان اسکان خود سفرتان را با آسودگی خاطر شروع کنید.

معبد هندوها، معبدی تاریخی در هرمزگان

معبد هندوهای بندرعباس، معبدی بسیار زیبا می باشد که سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند. اما چه چیزی باعث شهرت این معبد شده است؟ یکی از عواملی که مردم مشتاقند تا این معبد را از نزدیک ببینند، تاریخ بلند بالای آن است. معبد هندوهای بندرعباس در سال 1310 و در زمان حکومت محمدحسن خان سعدالملک که حاکم وقت بندرعباس نیز بود ساخته شد. ساختمان این بنا نیز به دلیل شرایط آب و هوایی از لاشه سنگ، ملات، سنگ های مرجانی و ساروج ساخته شده است.

آئین هندو، با پیروان فراوان در جهان

اما دین هندی با قدمت هزاران ساله و میلیون ها پیرو، از ادیان بزرگ جهان پس از مسیحیت و اسلام به شمار می رود. پس منطقی است که در سرتاسر جهان آثاری از این ادیان وجود داشته باشد. در زمان های گذشته کشور های ایران و هند با یکدیگر روابط تنگاتنگ سیاسی و فرهنگی داشته اند و اتفاقات سیاسی و همچنین جنگ های بین ایران و عثمانی و همچنین ازبک ها باعث شد تا هندی های بسیاری وارد کشورمان بشوند و طبیعتا شروع به ساخت عمارت هایی به سبک هندی از جمله معبد هندوهای بندرعباس کردند.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


معماری زیبای معبد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید