مسجد جامع سمنان، قدیمی ترین اثر استان

 (0 نفر)
سمنان
مسجد جامع سمنان

قدیمی ترین اثر بعد از اسلام را ببیند!

ویراستار :

سفری کنیم به مسجد جامع سمنان، مسجدی در دل تاریخ اسلام

سمنان در ردیف استان هایی قرار دارد که شاید برای انتخاب مقصد، معیار سفرمان ما نباشند و به سختی قانع شویم که به این استان سفر کنیم زیرا سمنان یکی از استان های کویری کشور محسوب می شوند. اما در این مقاله می خواهیم ثابت کنیم که سخت در اشتباه هستید و استان سمنان با جاذبه هایی بی نظیر و تاریخی منتظر میزبانی از شماست. مسجد جامع سمنان از آن دسته از مکان های تاریخی و قدیمی در دل استان می باشد. با اتراق همراه شوید تا با این مسجد تاریخی بیش تر آشنا شوید.

سرگذشت مسجد جامع سمنان

اما اگر بخواهید در رابطه با داستان هایی که این مسجد باشکوه از سرگذرانده بدانید باید به شما بگوییم که در دوران خلافت حضرت علی (ع) ایشان فرمودند که از کوفه تا بخارا هزار و یک مسجد بنا کنند. در دوران حکومت عبدالله بن عمر، مسجد جامع سمنان توسط ثروتمندان این منطقه ساخته شد که البته در آن زمان شکوه چندانی نداشت. در گذر زمان افراد مختلفی قسمت هایی مانند گنبد باختری، شبستان شمالی و ... را به این مسجد اضافه نمودند تا شکوه این مسجد را افزون کنند.

طلای خشتی سمنان

اما مسجد جامع سمنان از آن دسته از آثاری است که بسیار ارزشمند و تاریخی است. این بنا قدیمی ترین اثر معماری پس از اسلام در استان سمنان محسوب می شود. بسیاری بر این عقیده اند که مسجد جامع سمنان در قرن نخست هجری و بر روی خرابه های آتشکده بنا شده است. سبک معماری این مسجد نیز بر اساس معماری آذری ساخته شده است. اگر علاقه مند به مکان های تاریخی هستید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در سمنان، به این استان بسیار زیبا و تاریخی سفری کنید.

قدمی بزنیم در مسجد تاریخی سمنان

مسجد جامع سمنان از قسمت های مختلفی ساخته شده است که اگر به این استان سفر کردید حتما از تمامی قسمت های آن بازدید کنید. از قسمت های مختلف این مسجد می توان به ایوان گنبد مقصوره، صحن، شبستان زمستانی، شبستان ابا حرب بختیار، شبستان شمالی، شبستان جنوبی و مناره مسجد اشاره کرد. سفرتان به استان سمنان با بازدید از این مسجد تاریخی می تواند بسیار لذت بخش تر ادامه پیدا کند.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید