دروازه ارگ سمنان، تاریخی در دل کویر

 (0 نفر)
سمنان
دروازه ارگ سمنان

دروازه ارگ سمنان، دروازه ای رو به تاریخ

ویراستار :

شکوه دروازه ارگ سمنان، نشان دهنده اصالت استان

مسلما جاذبه های گردشگری تاریخی مورد علاقه بسیاری از گردشگران و مسافران می باشد زیرا هر اثر تاریخی نشان دهنده داستان هایی افسانه ای و کهن در یک منطقه می باشد. اما استان سمنان از جمله استان های تاریخی کشور می باشد که شاید آوازه چندانی نداشته باشد اما مطمئن باشید آثار تاریخی بی نظیری در دل خود پنهان دارد. با اتراق همراه باشید تا سفری داشته باشیم به دروازه ارگ سمنان، دروازه ای کهن در دل تاریخ این استان.

نماد شهر سمنان را از نزدیک ببینید!

اما اگر دلتان می خواهد آرامش کویر را تجربه کنید حتما به استان سمنان سفری داشته باشید. اما اگر به این استان رفتید لازم نیست زمان زیادی را صرف پیدا کردن مکانی جذاب و گردشگری برای گذراندن تعطیلات باشید، زیرا با کمی جستجو نماد این استان یعنی دروازه ارگ سمنان را می توانید پیدا کنید و ماجراجویی خودتان را در این استان تاریخی و زیبا شروع کنید. مطمئن باشید تا چشمتان به دروازه ارگ سمنان برخورد کند، از شکوه و زیبایی این اثر چشمانتان ساعت ها خیره به آن می ماند.

دروازه ارگ سمنان، روایتگر داستان هایی تاریخی

اما دروازه ارگ سمنان یکی از آثار بسیار قدیمی استان محسوب می شود. قدمت این ارگ باشکوه که توانسته گذر ایام را طاقت بیاورد و تا به امروز صلابت خود را حفظ کند، به زمان ناصر الدین شاه قاجار باز می گردد. اما چگونگی ساخته شدن این دروازه نیز در نوع خودش جالب است. به سال 1246 باز گردیم زمانی که ناصر الدین شاه در راه سفر به مشهد سه روزی را در سمنان استراحت کرد. در این سفر ناصرالدین شاه دستور ساختن دروازه ای بزرگ را به حاکم شهر داد.

معماری جذاب و زیبای ارگ

در رابطه با نوع معماری و ساختار دروازه ارگ سمنان نیز باید بگوییم که این ارگ با 7 متر ارتفاعی که دارد از جمله آثار ارزشمند و مهم این استان محسوب می شود. معماری و ساختار دروازه ارگ سمنان به گونه ای است که اگر از کنار آن رد شوید خواهید دید که شما را با شکوهی که دارد به خود جذب می کند. اگر دلتان می خواهد دروازه ارگ سمنان را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در سمنان، از جاذبه های گردشگری این استان دیدن کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای دروازه ارگ

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید