کلیسای سنت استپانوس، کلیسایی مهم برای ارمنی ها

 (0 نفر)
جلفا
کلیسای سنت استپانوس جلفا

کلیسایی با معماری بی نظیر و چشم نواز

ویراستار :

سفر به قرن نهم میلادی و کلیسای سنت استپانوس جلفا

همیشه مکان هایی وجود دارند که دیدن آن ها می تواند بسیار هیجان انگیز و فوق العاده باشد. بسیاری از ما بازدید از کلیساهای ارمنی را جذاب می دانیم و همیشه به هر استانی که سفر می کنیم سراغ کلیساهای ارمنی را می گیریم. کشورمان پر است از کلیساهای مختلف با قدمت متفاوت، اما در این مقاله قصد داریم تا کلیسای سنت استپانوس در جلفا را به شما معرفی کنیم. در ادامه با اتراق همراه شوید تا در رابطه با اهمیت این کلیسا اطلاعات بیش تر کسب کنید.

کلیسایی که قدمتش جذابیتش را چندین برابر کرده است!

کلیسای سنت استپانوس دومین کلیسای مهم ارمنی ها در کشور محسوب می شود. اگر بخواهید در رابطه با نام این کلیسا نیز بدانید باید به سراغ اولین شهید در راه مسیحیت در بیت المقدس برویم، زیرا نام این کلیسا از این فرد گرفته شده است. قدمت این کلیسا به قرن نهم میلادی باز می گردد که همین موضوع هیجانات تاریخ دوستان را در رابطه با این کلیسا چندین برابر کرده است.

کلیسای سنت استپانوس که برای مسیحیت بسیار ارزشمند است!

اما در رابطه با کلیسای سنت استپانوس باید گفت که یکی از مهم ترین کلیساهای کشور محسوب می شود و امروزه افرادی از مسیحیت و سایر ادیان سعی می کنند یک روز از سال را به این کلیسا بیایند و مراسمات مذهبی خود را در این مکان مقدس برگزار کنند. اگر می خواهید این کلیسا را از نزدیک ببینید ما برای شما پیشنهاد مقرون به صرفه ای داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو منزل در جلفا، این کلیسای تاریخ و باشکوه را از نزدیک ببینید.

کلیسایی در دل کوه

کلیسای سنت استپانوس در دل کوه های شهرستان جلفا قرار گرفته که چشم اندازی فوق العاده زیبا را برای مهمانان و گردشگران آماده کرده است. این کلیسا که به شکل استوانه ای با گنبدی مخروطی شکل است، در قرن 17 میلادی توسط خلیفه اعظم وانگ استپانوس مرمت و بازسازی شد. البته کلیسای سنت استپانوس در طی سالیان و بر اثر زلزله چندین بار آسیب دید اما توسط اشخاص مختلف مرمت شد و امروزه می بینید که یکی از زیباترین کلیساهای کشور می باشد.

"سفرتان بی خطر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اهمیت ویژه ای کلیسا برای ارمنی ه

شرایط و محدودیت ها


محدویت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید