آرامگاه فردوسی، آرامگاهی متعلق به بزرگ مرد تاریخ

 (0 نفر)
مشهد
آرامگاه فردوسی

آرامگاه بزرگ مرد ادبیات فارسی

ویراستار :

سفری کنیم به مقبره بزرگ مرد تاریخ ادبیات ایران، آرامگاه فردوسی

استان خراسان رضوی از جمله استان هایی است که می توان به عنوان یکی از بزرگ ترین مقاصد گردشگری کشور از آن یاد کرد. خراسان رضوی در شمال شرقی کشور به یمن حضور حرم مطهر امام رضا (ع) سالانه گردشگران و زائران بسیاری را میزبانی می کند، اما این استان یکی از مهم ترین مقبره های کشور را نیز در دل خود قرار داده است. آرامگاه فردوسی، مردی که سال ها برای ادبیات فارسی زحمت کشید در توس قرار دارد. شما می توانید در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه گردشگری بیش تر آشنا شوید.

آرامگاهی در نزدیکی مشهد

مشهد مقدس یکی از زیباترین شهر های کشورمان محسوب می شود که جاذبه های شگفت انگیزی به غیر از حرم اما رضا (ع) را دارد. آرامگاه فردوسی نیز یکی از آن جاذبه هاست. آرامگاه فردوسی در حدود 20 کیلومتری شمال شرقی شهر بزرگ مشهد قرار گرفته است. اما در طراحی و ساخت آرامگاه، نقشه های مختلفی به کار گرفته شده که در ادامه به جزئیات این طراحی منحصر به فرد خواهیم پرداخت.

از طراح فرانسوی به طراح ایرانی رسیدیم !

اگر به آرامگاه فردوسی بروید خواهید دید که طراحی منحصر به فرد و زیبای این مقبره حسابی هیجان آدمی را بر می انگیزد. اما چطور شد که این طرح برای ساخت انتخاب شد؟ برای نخستین بار طراحی فرانسوی به نام آندره گدار مسئول طراحی و ساخت آرامگاه فردوسی شد. این طراح، طرحی برای این آرامگاه در نظر گرفت و شروع به ساختن کرد، که نیمه کار به دلیل شباهت آن به اهرام مصر، رئیس انجمن آثار ملی با این طرح مخالفت کرد و در نهایت جوان 28 ساله ایرانی موفق به طراحی و ساخت مقبره این مرد بزرگ شد.

مقبره ای بزرگ در محوطه باغی سبز

این مقبره فوق العاده زیبا در باغی حدود شش هکتار قرار گرفته است. البته که در باغ شگفتانه های دیگری همچون موزه و کتابخانه ای قدیمی نیز دیده می شود. ساختمان آرامگاه از سه قسمت تشکیل شده که مهم ترین آن ها بخش میانی است. آرامگاه فردوسی با کاشی کاری ها و تالاری از جنس مرمر زیبایی فوق العاده منحصر به فردی را دارد. با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در مشهد می توانید از این مقبره باشکوه دیدن کنید.

"سفرتان پر از زیبایی"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اثری فوق العاده با معماری بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


در ساعات مقرر شده اجازه بازدید داده می شود

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید