کوه خضر نبی قم، کوهی تاریخی و مقدس

 (0 نفر)
قم
کوه خضر نبی قم

کوه خضر نبی، کوهی معنوی بر فراز قم

ویراستار :

با رفتن به کوه خضر نبی قم، با یک تیر دو نشان بزنید!


شاید افراد کمی در رابطه با تاریخ بسیار طولانی استان و شهر قم بدانند. اما باید به شما بگوییم که اگر تصمیمتان را برای سفر به استان قم گرفته اید، خودتان را برای دیدن شهری بسیار کهن و زیبا آماده کنید. کوه خضر نبی قم، یکی از جاذبه های مذهبی و بسیار کهن این شهر محسوب می شود که می تواند یکی از گزینه های بسیار مناسب برای سفر باشد. با اتراق همراه باشید تا با شگفتی های این عبادتگاه تاریخی بیش تر آشنا شوید.

کوهی با چشم اندازی فوق العاده منحصر به فرد

کوه خضر نبی قم مکانی تاریخی و گردشگری در این استان محسوب می شود که بنا بر اسناد تاریخی و اظهارات تاریخ شناسان، قدمتی بالغ بر 3 هزار سال را با خود به یدک می کشد. اگر بر فراز این کوه تاریخی صعود کنید خواهی دید که چشم اندازی فوق العاده زیبا از شهر زیر پاهایتان قرار دارد که همین منظره جذابیت کوهنوردیتان را چندین برابر میکند. با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در قم می توانید به این شهر و کوه شگفت انگیز سفر کنید.

کوه خضر نبی، مکانی روحانی برای زیارتی روح انگیز

استان قم به دلیل داشتن تاریخی طولانی، مکان های تاریخی و قدیمی بسیاری را در دل خود قرار داده است. کوه خضر نبی قم در حدود 6 کیلومتری مرکز شهرستان قم و در نزدیکی شهرک ایثار قرار گرفته است. تاریخ بلند بالای این استان نشان دهنده اصالت در تمدن و فرهنگ غنی ایرانی را در قالب هنر و ذوق معماری این منطقه نشان می هد.

قدمت کوه خضر نبی قم

در رابطه با قدمت کوه خضر نبی قم، تاریخ شناسان و محققان این عقیده را دارند که در حدود 3 هزار سال پیش در قله این کوه غاری وجود داشت که احتمالا محل عبادت حضرت خضر نبی (ع) بوده است. امروزه این غار تبدیل به مسجدی کوچک برای زائران شده است. گفتنی است که در سال های گذشته و زمانی که شهرستان قم تا این اندازه گسترش نیافته بود، این کوه مکانی برای خلوت زاهدان و بزرگان دین بوده است. سفرتان به این کوه می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد پس وقت را تلف نکنید و آماده سفر به استان قم شوید.

"سفرتان بی خطر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


فضای معنوی بسیار زیاد در مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید