پارک ملی کنتال، ژئوپارکی باورنکردنی در جلفا

 (0 نفر)
جلفا
پارک ملی کنتال جلفا

پارک ملی کنتال، پارکی در دل طبیعت

ویراستار :

با سفر به پارک ملی کنتال در جلفا، کمی در تاریخ قدم بزنیم!

استان آذربایجان شرقی یکی از استان های بسیار زیبا و پرگردشگر در شمال غربی کشور محسوب می شود. اما در این مقاله می خواهیم به یکی از شهرستان های این استان، یعنی شهرستان جلفا سفر کنیم. اگر اهل سفر باشید قطعا می دانید که جلفا با کلیساهای بسیاری که دارد به شهرت رسیده است، اما در این بخش می خواهیم در رابطه با یکی از پارک های بسیار مهم کشور صحبت کنیم. پارک ملی کنتال در این شهرستان با وسعت 7000 هکتار به زیبایی هرچه تمام تر در این شهرستان دلبری می کند. با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه بکر بیش تر آشنا شوید.

پارکی قدیمی در دل آذربایجان

پارک ملی کنتال که در شمال استان آذربایجان شرقی و در مرز بین المللی با جمهوری ارمنستان قرار گرفته، پناهگاه حیات وحش کیامکی محسوب می شود که در سال 1390 به پارک ملی ارتقا یافته است. چشم انداز بی نظیر پارک ملی کنتال با زیبایی های کم نظیری که دارد در اوایل بهار و در زمانی که لاله های رنگارنگ سرتاسر این پارک را می پوشاند، از مهمانان بسیاری میزبانی می کند. این پارک ملی یکی از جاذبه های بسیار مهم این استان محسوب می شود.

زیبایی های تمام نشدنی ژئوپارک کنتال

جلوه های زیبای این ژئو پارک به همراه بقایای سنگ های آسیابهای آبی قدیمی باعث شده تا پارک ملی کنتال از نظر تاریخی نیز حرف هایی برای گفتن داشته باشد. پارک کنتال در واقع در مسیر شهرستان جلفا به خدافرین قرار گرفته است که اگر می خواهید به این پارک بی نظیر از استان آذربایجان شرقی و جلفا سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در جلفا، با خیالی راحت به این پارک زیبا سفر کنید.

پتانسیل بی نظیر پارک ملی کنتال

اما با توجه به پتانسیل بی نظیر پارک ملی کنتال در آذربایجان شرقی، می توان این پارک را به عنوان بالاترین سطح پارک های محیط زیست استان محسوب کرد. این پناهگاه حیات وحش از نظر زیست محیطی اهمیت بسیار زیادی در منطقه داشته است. سفرتان به پارک ملی کنتال همراه با اتفاقات شیرین و هیجان انگیز باشد.

"سفرتان بی خطر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


زیبایی غیرقابل وصف

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید