مسجد مقدس جمکران، مسجدی متعلق به امام زمان(ع)


حالت معنوی خود را در مسجد مقدس جمکران به اوج برسانید

استان هایی مانند استان قم شاید آب و هوایی نسبتا گرم را در اکثر روز های سال تجربه کنند اما گنجینه هایی در دل خود قرار داده اند که شیعیان و مسلمانان به آن ها افتخار می کنند و همچنین باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری از این مکان ها دیدن کنند. یکی از مساجد متبرک شهر قم، مسجد مقدس جمکران است. با اتراق همراه شوید تا به سفری زیارتی به شهر زیبای قم برویم.

مسجد جمکران، مسجدی ساخته شده به دستور امام

بنا به روایتی که بزرگان شیعه از هزار سال پیش نقل می کنند، سه شنبه و در شب 17 ماه مبارک رمضان، فرد  صالحی به نام حسن مثله جمکرانی به دستور امام زمان (عج) فرا خوانده می شود. این فرد مامور می شود تا مسجدی در همین مکان بنا کند. این مسجد بنا بر توضیحات حضرت مهدی (عج) ساخته شده است. مسجد مقدس جمکران، در حدود 6 کیلومتری شهر قم به کاشان قرار گرفته است. اگر دلتان می خواهد یک دل سیر در مسجد مقدس جمکران به مناجات بپردازید، می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو منزل در قم، با خیالی راحت به این شهر مهمان نواز سفر کنید.

تاریخچه مسجد مقدس جمکران

اما این مسجد باشکوه در سال 373 هجری قمری ساخت بنای اولیه اش کلید خورد. این امر توسط یکی از علمای بزرگ آن زمان که به او الهاماتی شده بود، انجام گرفت. بعد از انقلاب اسلامی، به این مسجد زیبا بیش تر پرداخته شد به طوری که بیش ترین توسعه آن مربوط به دو دهه اخیر بوده است. اگر گذرتان به مسجد مقدس جمکران افتاد حتما ما راهم از یاد نبرده و دعا کنید.

حضرت مهدی (عج) ناظر بر اعمال ما

اما در طول تاریخ بحث های بسیاری در رابطه با دریافت نامه از حضرت و همچنین ملاقات با آن حضرت مطرح شده است. اگر به مسجد مقدس جمکران رفتید، باید اعمال ویژه ای همچون دو رکعت نماز، که به نماز امام زمان شهرت دارد و دو رکعت نماز تحیت مسجد را به جا بیاورید. سفری همراه با معنویت فراوان و حال خوب را در این مسجد پر خیر و برکت برای شما آرزومندیم.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مکانی مقدس و قدیمی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده