دریاچه نمک قم، جاذبه ای متفاوت در شهرستانی مذهبی

 (0 نفر)
قم
دریاچه نمک قم

دریاچه ای نمکی در دل اطراف قم

ویراستار :

کمی در دریاچه نمک قم، دریاچه بسیار ارزشمند این شهر قدم بزنیم

جاذبه های گردشگری هر استانی می تواند به نوع خود جذاب و دیدنی باشد. اما بسیاری از شما گمان می کنید که استان های مذهبی مانند قم و مشهد، از داشتن جاذبه های طبیعی و بکر بی بهره اند. اما در این مقاله می خواهیم به استان بسیار زیبای قم سفر کنیم. دریاچه نمک قم از آن دسته از جاذبه های بسیار زیبای این شهرستان محسوب می شود که ارزش یک بار دیدن را دارد. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با دریاچه نمک استان قم بیش تر آشنا شوید.

دریاچه نمک حوض سلطان، دریاچه ای کم نظیر در قم

نام دریاچه نمکی که در استان قم قرار گرفته است، حوض سلطان می باشد. این دریاچه که در 40 کیلومتری شمال شهرستان قم قرار دارد، در حاشیه بزرگراه تهران قم چشم اندازی فوق العاده زیبایی را تحویل گردشگران و مسافران می کند. دریاچه نمک قم، به دریاچه ساوه - قم و دریاچه شاهی نیز معروف است. مساحت دریاچه حدود 240 کیلومتر مربع می باشد و در شمال شرقی قم جا خوش کرده است.

وسعت دریاچه متغیر است

البته وسعت دریاچه نمک قم در سال های مختلف بسته به بارش های فصلی متغیر است و ممکن است کم و زیاد شود. بارندگی و همچنین ذوب برف های قله های اطراف همانند کوه های البرز، بر میزان آب های ورودی به این دریاچه زیبا تاثیر دارد. اگر می خواهید از دریاچه نمک قم که یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این استان محسوب می شود دیدن کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در قم، سفری مطمئن و آرامش بخش را تجربه کنید.

دریاچه نمک قم، منطقه ارزشمند از نظر بوم شناسی

اما از زیبایی های دریاچه نمک قم که بگذریم، می رسیم به یکی از مهم ترین ویژگی های دریاچه که ارزش دریاچه را چند برابر می کند. این دریاچه از نظر زیست شناسی، بوم شناسی، اقلیم، دیرینه شناسی، تفرجگاهی و اشتغال زایی نقش بسیار مهمی در منطقه ایفا می کند. پس منتظر چه هستید؟ نمی خواهید یکی از ماجراجویی های هیجان انگیز خود را در شهر زیبای قم و دریاچه نمک منحصر به فردش تجربه کنید؟

"سفرتان پر است زیبایی های طبیعت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز بسیار زیبا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید