شهر قم است و حرم حضرت معصومه (س)


با هم به سوی شهر قم و حرم حضرت معصومه (س) برویم

استان های مذهبی کشور همانند مشهد و قم سالانه گردشگران بسیاری را از سرتاسر کشور به خود جذب می کنند. در این مقاله نیز می خواهیم به استان قم سفری داشته باشیم. همانطور که می دانید مهم ترین مکان زیارتی این استان، حرم حضرت معصومه (س) می باشد که در شهر قم قرار گرفته است. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با ابعاد دیگری از این حرم مقدس آشنا شویم و کمی در تاریخ این استان کاوش کنیم تا شما نیز بیش تر با این مکان متبرکه آشنا شوید.

حرم حضرت معصومه (س)، ثروت گران بهای قم

همانطور که می دانید حرم حضرت معصومه (س) در مرکز شهر قم قرار گرفته که این مرقد از طرف شمال به میدان آستانه، از جنوب به مسجد اعظم و از شرق به خیابان آیت الله مرعشی نجفی می رسد. حضرت معصومه (س) دختر امام موسی بن جعفر، هفتمین اما شیعان و خواهر امام رضا (ع) می باشند. این حضرت که تنها 17 سال داشتند به تنهایی در قم ساکن بودند و در 18 سالگی نیز در این شهر وفات یافتند. مطمئنا هرکسی که به این شهر سفر کند، این مرقد مقدس را زیارت خواهد کرد.

حرمی که از نظر معماری بی نظیر است!

کمی به گذشته باز گردیم، زمانی که در سال 605 هجری امیر مظفر احمد بن اسماعیل، بزرگ ترین استادان و کارگران کاشی ساز وقت را گرد هم آورد تا یکی از زیباترین کاشی هارا پرداخت کنند و وارد مرقد کنند. در سال 613 کاشی های مرقد ساخته و نصب شد. اما در سال 1377 شمسی، حرم حضرت معصومه (س) به شکل جدیدی که امروزه می بینید درآمده است. اگر دلتان می خواهید با خیالی راحت راهی سفری ویژه و زیارتی به قم شوید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در قم، با خیالی راحت به این شهر سفر کنید.

مرقدی باشکوه در مرکز قم

حرم حضرت معصومه (س) دارای هشت در است که چهار تای آن در صحن نو و دو تای دیگر در سمت غربی حرم قرار دارد. البته یک در نیز به خیابان موزه و در دیگر نیز به ورودی مدرسه فیضیه باز می شود. اگر به حرم حضرت معصومه (س) رفتید حتما به یاد ما هم باشید و از تمام قسمت های این حرم متبرک دیدن کنید.

"التماس دعا"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مرقدی مطهر و با شکوه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده