کاخ موزه سعادت آباد، شاهکار معماری

 (0 نفر)
تهران
کاخ موزه سعادت آباد

کاخ موزه ای متفاوت و باشکوه در تهران

ویراستار :

اگر به تهران رفتید، از کاخ موزه سعادت آباد دیدن کنید

مقاله امروز ما درباره جاذبه ای گردشگری در تهران می باشد. شهر تهران به عنوان پایتخت کشورمان، مهم ترین شهر ایران هم از نظر سیاسی و از نظر گردشگری محسوب می شود. می خواهیم به کاخ موزه سعادت آباد این شهر سفر کنیم. کمربندتان را ببندید تا سفری مهیج به یکی از کاخ موزه های شگفت انگیز کشور داشته باشیم. با اتراق در ادامه همراه باشید تا به این کاخ مهیج و تاریخی سفری داشته باشیم.

کاخ موزه ای که تاریخش به قاجار باز می گردد!

یکی از بناهای تاریخی و مهم شهر تهران، کاخ موزه سعادت آباد در دره زیبا و خوش آب و هوای دربند می باشد. این مجموعه، به عنوان ییلاق شاهان فعالیت می کرده و زمان ساختش به دوران قاجار بر می گردد. همچنین این کاخ موزه دو دوره پهلوی اول و دوم را پشت سر گذاشته است که در این دوران به این کاخ بسیار رسیدگی شده. کاخ موزه سعادت آباد شامل موزه بهزاد، موزه خط و کتابت میرعماد، موزه هنر های زیبا، موزه مردم شناسی، موزه هنر و ملل، موزه نظامی و سایر قسمت های تاریخی و گردشگری دیگر می باشد.

تجریش است و کاخ موزه سعادت آباد آن

اما برای دیدن چنین موزه شگفت انگیزی باید به تجریش بروید. خیابان سعادت آباد در تجریش از این موزه منحصر به فرد نگهداری می کند. سالانه گردشگران بسیار از داخل و خارج کشور از کاخ موزه سعادت آباد تهران دیدن می کنند. شما نیز اگر هوس بازدید از چنین مکان شگفت انگیزی را در سر دارید می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو سوئیت در تجریش تهران، از این کاخ موزه دیدن کنید، که مطئنا تجربه شگفت انگیزی برای شما خواهد بود.

کاخ سبز

اما اگر به کاخ موزه سعادت آباد رفتید یادتان باشد که به کاخ سبز این مجموعه سری بزنید. کاخ سبز معروف ترین قسمت این مجموعه بوده و به دلیل نمای خود که به صورت مرمر سبز می باشد به این نام معروف شده است. بی شک سفر به منطقه ای تاریخی و زیبا از نظر معماری برای تاریخ دوستان و عاشقان تاریخ کشور، مکانی بی نظیر و رویایی خواهد بود.

"سفرتان بی خط"

 نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مجموعه تاریخی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید