برج مقبره کردان، مقبره ای تاریخی در قلب زیبایی

 (0 نفر)
کرج
برج مقبره کردان

برجی تاریخی در روستایی شگفت انگیز

ویراستار :

نظرتان چیست که به برج مقبره کردان، برجی در بین زیبایی البرز برویم؟

بسیاری از ما تصور می کنیم که استان هایی همچون استان البرز، مکان های طبیعی و تاریخی چندان زیادی ندارند. اما در این مقاله می خواهیم در رابطه با یکی از جذاب ترین جاذبه های روستای کردان در البرز صحبت کنیم. برج مقبره کردان معروف ترین جاذبه گردشگری این روستا محسوب می شود که اگر به این روستا سفر کردید می توانید از این بنای تاریخی و زیبا دیدن کنید. در ادامه می توانید با اتراق همراه باشید تا در با این برج تاریخی بیش تر آشنا شوید.

برج مقبره کردان، برجی متعلق به تاریخ

برج مقبره کردان از جمله برج هایی است که باید کمی به تاریخ گذشتگانمان سرک بکشیم. کافیست به دوران سلجوقیان بازگردیم تا قدمت این برج را درک کنیم. در روایتی تاریخی آمده که برج مقبره در دوران سلجوقی ساخته شده و تا به امروز بدون هیچ مرمت یا بازسازی بر جای خود استوار است. این یکی برتری های مهم و ارزشمند این سازه تاریخی است.

برج مقبره، نماد تاریخی کردان

اما همانطور که گفتیم در البرز و روستای دیدنی و خوش آب و هوای کردان جاذبه تاریخی کم نیست. اگر در کردان آدرس جاذبه گردشگری را بپرسید بی شک اولین مسیری که شما را هدایت خواهند کرد، برج مقبره می باشد. برج مقبره کردان که از اهمیت بسیاری بین ساکنان منطقه دارد، همیشه به نیکی و افتخار از آن یاد می شود. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در کردان، چند روزی را مهمان این روستای دیدنی و جذاب باشید.

نمای زیبای برج مقبره کردان

اما اگر برج مقبره کردان را از نزدیک ببینید خواهید فهمید که این برج معماری بسیار زیبا و متفاوتی دارد. برج مقبره 40 در 50 ساخته شده و نوک پره ها مماس بر محیط دایره ای و می توان گفت دندانه ها تا پایه گنبد ادامه دار هستند.گنبد این برج زیبا بصورت دوپوش و از نوع عرقچین است. به گفته تاریخ شناسان این برج مقبره امامزاده حسین (ع) یعنی یکی از نوادگان امام سجاد (ع) می باشد. سفر خوبی به این روستای زیبا داشته باشید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


برجی تاریخی در روستا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید