قلعه بابک، قلعه ای به معنای افتخار

 (0 نفر)
کلیبر
قلعه بابک کلیبر

قلعه ای باشکوه در دل تاریخ

ویراستار :


سفری به قلعه بابک، قلعه ای در میان طبیعتی اسرارآمیز

مکان های تاریخی و قدیمی، پای ثابت مکان های گردشگری می باشند که مسافران زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از مکان های تاریخی کیلومتر ها سفر می کنند. اما در این مقاله قصد داریم تا شما را با قلعه بابک در کلیبر آشنا کنیم. قلعه بابک از آن دسته جاذبه هایی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است، پس با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این قلعه تاریخی بیش تر آشنا شوید.

قلعه ای در پهنای زیبایی کلیبر

اما یادتان باشد اگر کلیبر و قلعه بابک را مقصد سفرتان قرار دادید، نباید فقط انتظار بازدید از قلعه ای قدیمی را داشته باشید، زیرا شما قرار است به دل زیبایی های شهرستان کلیبر تبریز بروید. کلیبر یکی از شهرستان های بسیار سرسبز و زیبای استان آذربایجان شرقی محسوب می شود، پس خودتان را برای یک ماجراجویی هیجان انگیزه طبیعی و تاریخی آماده کنید. برای شما پیشنهادی داریم، شما می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو سوئیت در کلیبر، سفری مطمئن و آسوده را به این بهشت زیبا داشته باشید.

مسیر دشوار اما لذت بخش قلعه بابک

قرار است حسابی به شما در مسیر رسیدن به قلعه بابک خوش بگذرد اما یادتان باشد مسیر کوهستانی و سختی را در پیش رو دارید. قلعه بابک که در حدود 13 کیلومتری کلیبر می باشد، مسیری نسبتا دشواری دارد. اما صبر داشته باشید و غر نزنید زیرا زمانی که به قلعه بابک و بر فراز این قلعه صعود کردید، آن زمان است که دنیایی از زیبایی ها بر زیر پاهایتان خود نمایی می کند. کوهستانی سرسبز با چشم اندازی فوق العاده شما را به تحسین مخلوق وا می دارد.

لزوم سفر به قلعه بابک خرمدین

تاریخ شناسان و تاریخ دوستان حتما بابک خرمدین را می شناسند و هر زمان که نام این بزرگ مرد به زبان می آید به نشانه احترام کلاه از سر بر می دارند. بابک وطن دوست حدود 20 سال با عباسیان مبارزه کرد. این دژ در ارتفاع 2300 متری ساخته شده است. اما اگر واقعا به تاریخ علاقه مند هستید حتما به این دژ سر بزنید زیرا یادگار دوران ساسانیان می باشد. البته در این منطقه سفال هایی از قرن هفتم هجری نیز پیدا شده است که قدمت این منطقه را نشان می دهد. سفرتان به سلامت.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قلعه ای تاریخ و و زیبا

شرایط و محدودیت ها


مسیر دشوار صعود به قلعه

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید